Голова спеціальної робочої групи, що опрацьовує зміни до закону про вибори до Верховної Ради, народний депутат Юрій Ключковський вважає, що зміни в пропорційній виборчій системі нереальні.

"Я думаю, що це нереально. Скоріше більш реально – це зміна виборчого порогу", - сказав Юрій Ключковський, коментуючи три зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про повернення виборів в округах, повідомляє "5 канал".

За словами народного депутата, найбільше дискусій точиться навколо прохідного бар’єру. У законі записано, що партія або блок мають набрати 3%, щоб отримати депутатські значки. Утім, зараз партії-гіганти пропонують збільшити бар’єр до 7%, водночас лунає і цифра 4%, як на минулих виборах.

Також у законопроектах ідеться про запровадження спеціальних конвертів, щоб кидати до прозорих скриньок запаковані бюлетені.

Робоча група також вважає, що партіям, які вже є в парламенті, не треба збирати півмільйона підписів виборців, щоб бути зареєстрованими. Крім того, депутати хочуть повернути громадським організаціям право бути офіційними спостерігачами.

www.razom.org.ua