"Після з'їзду Партії регіонів, де були затверджені партійні списки «регіоналів», зупинити передвиборний процес вже неможливо", - таке переконання висловив один з лідерів "Правиці", голова Української народної партії Юрій Костенко в інтерв'ю російському виданню "Время новостей", відповідаючи на запитання щодо перспективності спроб спікера Мороза зірвати вибори.

Такі наміри лідера соціалістів, вважає Костенко, "продиктовані розпачем", оскільки "Соцпартія не має шансів потрапити до парламенту наступного скликання". "Політичний банкрут Мороз намагається нав'язати свою гру прем'єру Віктору Януковичу", - зазначає лідер УНП. Однак, наголошує Костенко, вже всім зрозуміло, що "проведення виборів – єдиний шлях виходу з політичної кризи". Тому "через політичні амбіції Мороза прем'єр не ризикуватиме ні власним політичним майбутнім, ні майбутнім держави".

Костенко вважає нереалістичними прогнози проведення одночасно з виборами 30 вересня референдуму щодо Конституції, оскільки "поки що українські еліти не виробили єдиної концепції основного закону країни". "Демократична Конституція, де збалансовані повноваження органів влади, можна прийняти тільки за умов суспільного консенсусу та компромісу еліт", - переконаний лідер УНП.

Костенко переконаний, що вибори суттєво вплинуть на геополітичну орієнтацію України: "Якщо в парламенті буде створено президентську більшість, Україна почне дуже швидке просування до ЄС. Зовнішньополітичний вектор кардинально зміниться у разі формування проросійської більшості на основі Партії регіонів та комуністів". Проте, на його думку, "сьогодні складно говорити, куди хитнеться маятник", оскільки "результат виборів вирішать 30% виборців, які поки що не визначилися зі своїми вподобаннями".

Сайт УНП