Наразі функції керівника відділення НОКу виконує Юрій Майборода, начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації. Юрій Анатолійович розповів Вголосу чому Микола Кміть пішов у відставку і хто, швидше за все, стане його наступником.

Юрію Анатолійовичу, чому львівський НОК наприкінці минулого року залишилися без керівника?

Микола Кміть – моя кандидатура. Я запропонував йому очолити НОК і був радий, коли він дав згоду. Сьогодні також думаю, що це чудова кандидатура, незважаючи на те, що він пішов у відставку. Вважаю, що він би міг зробити багато добрих та корисних речей. На жаль, він пішов.

Виконавчий директор відділення Ярослав Кашуба запропонував зміни до статуту, які виходили за рамки повноважень виконавчого директора. Микола Кміть погодив ці зміни. Відповідно до них, виконавчий директор отримував повноваження на рівні голови. Тоді Кашуба мав би керувати усіма у відділенні, а це - робота голови відділення. Ці зміни не були підтримані, і Микола Кміть подав у відставку.

У Вас не було думки поговорити сам на сам з Кметем і переконати його залишитися головою відділення?

У нас були розмови перед тим. На жаль, на самому засіданні, після якого Кміть покинув посаду голови НОКу, я не був. У цей день я зустрічав Равіля Сафіуліна. Це вже минуло, рішення прийняте. Повернутися його я не переконував, адже у Кметя та Кашуби був один напрямок дій та думок.

Та й знаю, що він не змінив би прийнятого рішення. Цей крок в якійсь мірі був несподіваний, сталося усе дуже швидко. З другої сторони, потрібно було розв’язувати ситуацію, адже назрівав конфлікт. Виконавчий директор Кашуба хотів перейняти на себе невластиві йому функції, треба було щось вирішувати.

На даний момент я виконую обов’язки голови відділення НОКу України у Львівській області. Надійшла пропозиція голові державної адміністрації Михайлові Костюку очолити відділення. Він дав попередню згоду на таку роботу. Він - основна кандидатура.

Також очолити відділення має бажання боксер  Андрій Котельник. Утім, на даному етапі кандидатура Костюка – найправильніше рішення. У нього хороші можливості.

Коли уже проясниться ця ситуація?

Не думаю, що це буде відкладатися тривалий час. У Костюка завжди повно справ. Попри це, зібрати усіх членів виконкому також непросто. Точну дати наразі назвати не можу. Гадаю, це станеться у першій половині року. Попри це, відділення працює. Немає речей, які були б загрозливими для нас. Це не є життєво необхідна справа.

Відіймемо від справ НОКу. Нещодавно Ви повернулися з Інсбрука, де були на перших юнацьких Олімпійських Іграх. Поділіться враженнями від побаченого та оцініть виступ львів’ян.

Побачив добре організовані змагання міжнародного рівня. Звісно, юнацька Олімпіада – не доросла. Масштаб трішки інший. Австрійський Інсбрук має досвід проведення дорослої зимової Олімпіади. Об’єкти у них в хорошому стані. Відповідають сучасним вимогам. Приємно, що приходять чимало людей і вболівають за своїх спортсменів.

Львів’яни вибороти медалей не змогли, однак Антон Дукач у санному спорті дуже мало програв спортсмену, що посів третє місце. Він міг завоювати медаль. Окрім його четвертого місця, високе сьоме та дев’яте місце посіли інші львів’яни. Четверте місце посіла біатлоністка Анастасія Меркушина в естафеті.

Вважаю, це добрий виступ для такого рівня. Звісно, було б краще, коли б була медаль (сміється). Утім, треба дивитися на речі тверезо. Скажімо, у санному спорті у нас немає повноцінної підготовки та траси. Наші спортсмени в основному тренуються за кордоном.

фото: noc.lviv.ua