На пленарне засідання сесії Львівської облради 23 червня винесено багато приватизаційних питань. Це пов’язано з проблемою наповнення обласного бюджету? 

Так. Головне зараз  - це наповнення обласного бюджету розвитку. Зробити це буде складно, адже ринок нерухомості стоїть. Експерти прогнозують, що найближчі 4-5 років ціни на нерухомість не піднімуться, а далі будуть падати. Отож варто, на мою думку, не сподіватися швидкого покращення ситуації. 

Назвіть найбільші об’єкти обласної комунальної власності, які буде виставлено на приватизацію чи надано право оренди на цій сесії?

Це, напевно,  ряд об’єктів оренди на вулицях Городоцькій, Січових Стрільців у Львові. Також депутатам буде запропоновано визначитися щодо проведення приватизаційного конкурсу по будівлям, в яких наразі розташовано  обласний воєнкомат (вул. Івана Франка) і призовний пункт (вул. Данила Апостола). Військові погоджуються звільнити ці приміщення за умови, що буде зроблено ремонт в будівлі Західного оперативного командування у Львові. Про це вони повідомили на нараді, яка недавно відбулася. Оскільки обласна рада таких коштів немає, є ідея виставити ці об’єкти на конкурс, де майбутньому покупцю буде виставлена умова: об’єкт буде переданий покупцю за тої умови, що буде зроблено ремонт будівлі ЗахОК.

На сесії буде розглянуто питання про Меморандум щодо створення Народної команди «Карпати». І деякі об’єкти, які раніше були викинути з плану приватизації на 2009 ік, наприклад, на вулиці Вороного,  з’явились в Меморандумі.  Комісія розглядала це питання і чи дала погодження?

Комісія розглянула це питання і рекомендувала винести його на розгляд сесії. Проте власної позиції ми не формували, адже вважаємо, що такі важливі документи повинні прийматися за згоди всіх депутатів. 

Нещодавно в пресі з’явилася інформація про те, що комісія погодила передати право оренди будинку на Коперніка, 40 представнику уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львові. Тим самим виселивши з нього попереднього орендатора – Товариство охорони пам’яток архітектури?

Це не зовсім достовірна інформація. Насправді наша комісія проголосувала за те, щоб надати право оренди представництву уповноваженого. При цьому ми керувались тільки одною думкою – цей будинок є  пам’яткою архітектури і він зараз перебуває  в аварійному стані, а представник Карпачової запевнив нас у тому, що мають на це кошти і готові виконати необхідні роботи.  Разом з тим, згідно рішення комісії, передача відбудеться лише тоді, коли представники Карпачової отримає погодження від тих організацій, які вже мають право оренди в цьому будинку. Тільки тоді буде позитивне рішення. Тобто ніхто не збирається висиляти громадську організацію, наразі місця там вистарчить на всіх.   

Комісія управління охорони здоров’я не погодила концепцію аптек, запропоновану на розгляд сесії Львівською ОДА, а яка позиція комісії комунального майна по цьому питанню?

На жаль, вирішення цього питання невиправдано затягнулося. Майнова комісія відповідає за майно, а в даному випадку  майно, в тому числі й будівлі, в яких розташовані комунальні аптеки, нищиться. Це не господарський підхід. Якщо минулої каденції, частину аптек було продано, за що нещадно критикували депутатів, хоча кошти від продажу поступили в обласний бюджет і були витрачені на потреби громади, то за нашої каденції їх просто нищать. І вигоди від цього ніхто не має, тим більше громада. На мій погляд, якщо концепцію не буде прийнято, необхідно виставляти аптеки на приватизаційний конкурс зі збереженням цільового призначення. І принаймні 5 років ми будемо твердо знати, що там будуть аптеки.

Свого часу Ви висловлювалися в підтримку ідеї зменшення орендної плати за комунальне майно. Але рішення по цьому питанню немає в проекті порядку денного сесії. Чому?

Я і зараз виступаю за те, щоб ціни на оренду знизити. Але певна частина депутатів не підтримує цієї ініціативи, бо через це, як вони вважають, можуть зменшитися надходження до бюджету.

Чи  є факти, що хтось відмовляється від оренди?

Такі факти є. Багато нема, але вільні площі з’являються.