За найвищі місця на п’єдесталі, окрім України, боротимуться юні ватерполісти з Росії, Голландії, Словенії, Польщі та Англії. Наставник нашої команди Юрій Сидорович розповів про свої очікування від баталій юнаків з провідних ватерпольних держав Європи.

Цього року турнір у Львові буде найбільш представницьким, - починає розмову Юрій Сидорович. - Яскраве цьому підтвердження – склад команд, які на ньому гратимуть. Наша збірна зібралася у Львові 26 квітня на навчально-тренувальний збір. Тренуємося в аквапарку «Пляж», басейнах «Динамо» та «Євроспорті». Наша команда (1996 рік та молодші) минулого року успішно зіграла у Тбілісі, де ми посіли друге місце. Тривалий час, а саме приблизно року, ми не збиралися зовсім, і лише ось тепер перед серйозним турніром ми знову гуртуємо наші сили. Оцінюємо цей турнір як підготовку до чемпіонату Європи, який пройде уже в 2013-ому році. Утім, де він пройде, наразі невідомо. Господаря змагань визначить жеребкування.

Хто складає кістяк нашої збірної?

Кістяк команди – це гравці ЛУФК. Є також гравці з Одеси, Маріуполя, троє ватерполістів з Харкова. Сьогодні постаралися зібрати найкращих гравців з різних клубів. Гравці, яких ми запросили, є лідерами своїх команд. Загалом, нам вдалося зібрати оптимальний склад. Утім, зауважу, що в такому складі ми зібралися фактично вперше. Попри це, 8-9 людей грали в цій команді минулого року.

Які завдання ставите перед командою на турнірі?

Перше завдання – це виступити якомога краще. Суперники у нас будуть імениті і більш досвідчені, ніж ми. Умови для підготовки у них кращі, аніж у нас. Попри це, будемо старатися виступити найкраще. Важливо буде психологічний стан команди, а також те, як хлопці зіграються між собою.

Тобто конкретного завдання перемогти на турнірі немає?

Є таке завдання. Ми це кажемо хлопцям і хочемо, що вони заради цього віддали усі свої сили. Водне поло – це спорт, і усі ми розуміємо це буде непросто.

Кого вважаєте фаворитом змагань?

Назву команду Нідерландів, Словенії, Росії. Це провідні ватерпольні держави Європи. Ці команди зіграли дуже багато міжнародних турнірів у різних країнах. Зважаючи на це, у них є більше ігрового досвіду. Дякуючи аквапарку «Пляж», який проводить цей турнір, ми змогли їх запросити до себе. Ми побачимо як грають класні команди і наберемося безцінного досвіду.