Журналісти львівської газети "Поступ" виступили із заявою, у якій засудили нову редакційну політику газети. Про це йдеться у заяві медіа-профспілки газети "Поступ", розповсюдженій сьогодні.

Подаємо повний текст заяви:
"З газети "Поступ" намагаються зробити бульварне видання! Постійні читачі нашого видання змогли оцінити, як від початку тижня зазнала змін їхня улюблена газета. Зміни, котрі стосуються як тем, суті, структури матеріалів та дизайну сталися з поради польського консультанта, перед яким власники "Поступу" поставили завдання скоротити на третину зарплатний фонд, що за собою тягне скорочення майже на половину журналістського штату. Величезні світлини, роздуті скандали, неперевірені плітки, придумані сенсації - таку газету хочуть зробити з "Поступу". Власники хочуть, щоб економічні новини для Вас писав ОДИН(!) журналіст. Спортивні новини теж повинен писати ОДИН журналіст. Уявіть якої якості буде економічна та спортивна сторінки в "Поступі". Ми, журналісти та редактори протестуємо проти перетворення газети для інтелектуально розвинутих людей на бульварний листок. Ми вважаємо, що Ви, наші читачі, достойні іншого, якісного продукту, де буде подана перевірена, всебічна, об'єктивна інформація.

Ми цілком солідарні з дизайнером "Поступу" Володимиром Костирком, який висловив свою незгоду із оновленим графічним виглядом газети, і воліємо надалі випускати газету інформативну, авторитетну, впливову. Ім'я "Поступу" зобов'язує шукати для цієї газети іншу нішу аніж бульварна, однак , видається, що власники спокусилися на легший варіант заробляння грошей. А найсмішніше те, що скорочення штатних працівників "Поступу" відбувається всупереч чинному законодавству, тобто без попередження за 2 місяці наперед про можливі зміни в штатному розписі.

Уже звільнили редактора мистецьких новин "Поступу" Вікторію Садову. На її місце прийняли Юрія Винничука, людину, яка під час драматичної президентської кампанії редагувала есдеківське видання "Молода Галичина". Тоді цю газету перетворили на бойовий листок кучмізму. Нам кажуть, що пан Винничук буде вчити нас робити газету. Колектив "Поступу" вважає, що ця людина не має на це морального права. Відтак у нас виникло логічне запитання: навіщо була вся ця "Помаранчева революція"?"

Звернення підписали 19 працівників газети, включно з керівниками відділів та виконуючим обов'язки головного редактора газети.
Прес-тайм