Про це в підтримку юриста Станіслава Батрина заявив народний депутат від «Батьківщини» Олег Канівець.

«Протягом трьох років Кабінет Міністрів України «палець об палець не вдарив» для перегляду газових контрактів, хоча члени Уряду, Президент, сумнозвісний Печерський суд неодноразово визнавали ці контракти несправедливими та такими, що спричинили тяжкі наслідки для України. Таким чином, влада сказала «Б», не сказавши «А». Адже винного в особі Тимошенко, начебто, знайшли, а міняти саму суть ніхто навіть не пробував».

Нардеп каже, що відшукав принаймні три факти бездіяльності Кабміну, за які останній мав би бути притягнутий до адміністративної відповідальності, а позов Батрина – задоволений судом.

«По-перше, в угоді на поставку газу від 2009 року передбачено, що сторони можуть вступити в переговори про перегляд ціни на газ, якщо вона не відображає поточної ринкової ціни на блакитне паливо. Ініціатор таких переговорів письмово звертається до іншої сторони і якщо протягом 3 місяців сторони не домовляються, сторона-ініціатор має право звернутися до Торгової палати Стокгольмського Арбітражу аж до розірвання контракту. В першому кварталі цього року ціна російського газу для українців становить 406 доларів за 1000 м3, що є однією з найвищих цін на ринках Європи і істотно перевищує ціни на альтернативні види палива. Це підстава для перегляду ціни? Безумовно. Але Уряд дане питання не ініціює, чим проявляє свою бездіяльність», – зазначає Олег Канівець.

«По-друге, контракт передбачає можливість зміни річної контрактної кількості закупівлі газу (РКК), в тому числі в меншу сторону. Тобто, дає змогу переглянути те, за що Україні виставляють семимільярдні штрафні санкції за недобір. У цьому випадку, також сторони можуть письмово домовлятися, а якщо ні – звертатись до Арбітражу з обґрунтованими вимогами переглянути РКК. Уряд формально кудись їздить, каже, що про щось домовляється, але чи витримана процедура, чи заявляють вони свої наміри письмово – нікому не відомо. Тому я сьогодні скерував відповідне депутатське звернення на Кабмін, хай дадуть роз’яснення, що вони зробили в цьому плані» – каже нардеп.

«По-третє, Кабмін може ініціювати введення штрафних санкцій для «Газпрому» за ненадання відповідних обсягів газу для транзиту через територію України. Ми маємо право висунути Росії зустрічні претензії через порушення умов транзиту блакитного палива. Україна втрачає мільйони доларів, а уряд просто мовчки спостерігає за цим!», – переконаний Олег Канівець.

Таким чином парламентар повністю підтримує правову позицію, що обрав Станіслав Батрин: «У конституції зазначено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади. Бездіяльність уряду сьогодні бачить уся Україна. Мало говорити про несправедливість газових контрактів, треба йти на рішучі кроки!», – наголошує народний обранець.

Нагадаємо, що 6 березня 2013 року юрист Станіслав Батрин звернувся до суду з позовом до Кабінету міністрів України та Фонду державного майна України щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ «Газпром» та НАК «Нафтогаз України».