Найбільшою популярністю серед керівників країн СНД користуються серед росіян президенти Білорусії й України Олександр Лукашенко й Віктор Ющенко.

У ході соціологічного опитування відповідно 85% й 76% росіян правильно зазначили їхні імена як президентів даних держав, повідомляє "Інтерфакс".

Трохи нижче рівень інформованості громадян РФ щодо керівництва Казахстану й Азербайджану, а також Грузії - 59, 54 й 47% відповідно змогли вказати посади Нурсултана Назарбаєва, Ільхама Алієва й Міхаїла Саакашвілі.

Такі результати дослідження повідомили в понеділок у Всеросійському центрі вивчення громадської думки (ВЦВГД). Опитування проводилося в середині липня в 153 населених пунктах в 46 регіонах Росії за участю 1600 осіб.

По даним ВЦВГД, прізвища президентів Вірменії, Туркменії й Узбекистану змогли правильно назвати лише дещо більше чверті росіян (27, 27 й 29%). Ще менш відомі їм керівники Молдавії, Таджикистану й Киргизії (19, 16, 14% зазначили їх правильно).

Як вважають учасники опитування, у цілому президенти більшості країн СНД проводять швидше недружню політику щодо Росії.

В "антилідерах" - президенти Грузії й України, 55 й 53% респондентів вважають їхню політику недружньою стосовно Росії.

Також зі знаком мінус росіянами оцінюється політика президента Молдавії (11% - як дружня, 38% - як недружня), Туркменії (+19 й -24% відповідно) і Таджикистану (+20 й -25%).

Скоріше дружніми росіянам здаються дії президентів Білорусії (+52%, -22%) і Казахстану (+50%, -15%).

Кожен другий опитаний (47%) вважає, що російському керівництву не слід брати приклад у колег по СНД у рішенні тих або інших проблем своєї країни. При цьому 27% респондентів вагаються назвати когось із президентів цих країн як приклад для глави російської держави.

Якійсь позитивний досвід, який можна було б сприйняти керівництву Росії, є лише в президентів Білорусії (15% опитаних уважають, що в Лукашенка є чому повчитися) і Казахстану (Назарбаєва відзначили 8% опитаних).

Відповідно до опитування, Лукашенко й Назарбаєв займають, відповідно, перше й друге місця в рейтингу "президентів з позитивним досвідом керівництва країною" у всіх групах респондентів за статтю, віком, освітою, доходами, типом поселення.

Українська правда