«Що дає одностороння політика в бік Росії? Вона формує вассальный план», – сказав Ющенко на загальнонаціональному круглому столі в Києві у п’ятницю, 20 грудня.

Він нагадав, що Україна має «колоніальний газовий договір» і жодна з політичних сил не взяла за цей «кабальний договір» на себе відповідальність. На думку Ющенка, через ціни на газ, Україна відмовилася від пан’європейської політики безпеки, надала свою територію для оренди на 25 років чужого флоту і припинила євроінтеграцію.

Третій президент спрогнозував, що все це може призвести до колонізації, дестабілізації внутрішньої політичної ситуації, федералізації, вихід та ініціативи через національний референдум, кримська карта, сєвєродонецька або харківська ініціатива... і, тим самим, ми будемо йти за сценарієм Південної Осетії або Абхазії?».

На його думку, забезпечити ефективний вихід України з політичної кризи може лише підписання угоди про асоціацію України з ЄС. «Врегулювати кризу можна лише підписавши європейську асоціацію», – сказав він.

Ющенко також висловив думку, що учасники круглого столу найближчим часом повинні виступити з ініціативою розгляду Євросоюзом питання надання безвізового режиму для українських студентів.

«І круглий стіл, і всі сторони, які так чи інакше на ньому зав’язані, повинні будуть внести сьогодні або найближчим часом ініціативу, аби безвізовий режим був розглянутий Євросоюзом і міг бути наданий українському студентству, молоді... це люди, які носять європейські ідеї глибше, ніж будь-яка інша частина українського суспільства, це люди, у яких сьогодні найбільшу право отримати безвізовий режим», – підкреслив Ющенко.

Нагадаємо, Росія визнала незалежність Південної Осетії та іншої колишньої грузинської автономії – Абхазії в кінці серпня 2008 року, після військового конфлікту з Грузією. У відповідь Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив дві закавказькі республіки окупованими територіями.

Джерело: DT.UA