Ввезені в Україну з Угорщини відходи токсичного виробництва (гудронні залишки) є в трьох регіонах - Львівській, Івано-Франківській і Сумській областях.
Про це заявив голова Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи Геннадій Руденко в інтерв’ю «Сейчас».

Він відзначив, що дотепер основним місцем утилізації відходів були цементні заводи, але потім почали використовуватися і теплоелектроцентралі. Вперше понад 16 тис.
т було ввезено з Угорщини у 2002-2003 рр. одним з державних підприємств при Міністерстві внутрішніх справ - «Спецсервіс». Продовжила цю практику приватна компанія
ТОВ «Осма-Ойл».

На думку Руденка, основна проблема, що «існує в даному бізнесі, полягає в тому, що практично не можна вірити експертизам відходів, а судові вердикти в основному
заангажовані. В країні виникла необхідність створення незалежних експертних служб. І я думаю, що у вирішенні цієї проблеми полягає одне із завдань парламентського комітету з питань екологічної політики».

Як повідомляв "Вголос", за словами губернатора Івано-Франківщини Романа Ткача, Ющенко будує собі хату біля містечка Яремча на Прикарпатті, в екологічно чистій місцевості.

ПІАР