Президент України закликає керівників уряду та парламенту налагодити порозуміння і усвідомити свою відповідальність за політичну стабільність в Україні. Про це Віктор Ющенко сказав у четвер, 14 липня, під час спільної з Президентом Хорватії прес-конференції у Києві, коментуючи останні заяви уряду та парламенту на адресу одне одного, повідомили у прес-службі глави держави.

«За рамки конфлікту треба винести всі проблеми особистих стосунків на рівні керівництва уряду і парламенту», – наголосив Президент. «Я можу зрозуміти емоції, але не можу їх прийняти. Це не є привід для того, щоб сьогодні в такій напрузі тримати стосунки між двома гілками влади», – зазначив Ющенко. Глава держави наголосив, що оцінювати роботу Кабінету Міністрів чи Верховної Ради можна лише колегіально. «Не є компетенцією Голови Верховної Ради давати приватну оцінку роботі уряду. Якщо це зробить парламент як інститут, а цю інформацію донесе спікер парламенту – ця позиція зрозуміла», – сказав він.

«З іншого боку, я закликаю уряд у подальшому не робити жодних оцінок, які були зроблені кілька днів тому щодо роботи парламенту. Це не компетенція уряду, його віце-прем’єрів чи навіть деяких міністрів. Це озлоблює, принижує український парламент і не возвеличує український уряд», – наголосив Президент. На його переконання, від порозуміння уряду та парламенту сильно залежить політична стабільність України. «Прошу першу і другу сторону відчувати цю відповідальність на собі», – сказав Президент.

Віктор Ющенко повідомив, що в середу, 13 липня, розмовляв з керівниками Верховної Ради та Кабінету Міністрів, закликаючи їх до порозуміння. «Вчора ми покінчили політику пікетування заявами. Наступний крок – крок порозуміння», – сказав глава держави. «Підкреслю, я глибоко переконаний, що якщо ці дві політичні сили не знайдуть розуміння на виборах 2006 року, країну чекає серйозна ревізія як з однієї сторони, так і з іншої сторони. Думаю, це розуміють ті, хто провокує на такі кроки, або ті, хто сьогодні залишилися «кукловодами» за авансценою парламенту і уряду», – сказав Віктор Ющенко. Водночас Президент висловив упевненість, що «найближчим часом ми бачитимемо процес порозуміння і примирення» між обома сторонами, які винесуть урок із ситуації, що склалася.
«proUA»