Зокрема, під час своєї вчорашньої поїздки  у місто Моршин на зустріч з виборцями Віктор Ющенко сказав, що його штаб веде переговори про висування єдиного кандидата від національно-демократичних сил на пост глави держави.

«Такі переговори ведуться, і думаю, що заключний тиждень перед виборами буде ключовий у цих переговорах. Я маю на увазі й Гриценко (лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко), і Костенко (глава УНП Юрій Костенко), і Яценюк (лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк) і Тягнибока (голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок)», - сказав він.

Ющенко підкреслив, що багато хто з нинішніх кандидатів у президенти ведуть свою кампанію з перспективою на майбутні муніципальні вибори. Тому, за словами президента, вони не можуть занадто рано заявити про свою підтримку того або іншого кандидата.

Також він підкреслив, що для нього в цьому змісті ключовим є перший тур виборів президента. «Янукович не буде президентом, якщо я вийду в другий тур, то я обов'язково здобуду перемогу над ним», - сказав В.Ющенко.

Згадані кандидати в президенти не забарились з відповіддю на заяву Ющенка. Гриценко, Тягнибок та Яценюк заявили, що не ведуть жодних переговорів з чинним главою держави Віктором Ющенком щодо підтримки єдиного кандидата від демократичних сил на виборах 17 січня.

«У черговий раз Президент сказав неправду», - спростував Гриценко заяву чинного глави держави. За його словами, «переговорів з ним і його штабом не було, немає і не буде щодо об’єднання».

Олег Тягнибок заявив, що йому дивно було зі ЗМІ довідатись про таку заяву Президента. «Я востаннє спілкувався з паном Ющенком років 5 тому», – сказав лідер ВО «Свобода». Він додав, що жодних навіть натяків на подібні переговори на сьогодні не було. За словами Тягнибока, виборчий процес часто пов’язаний з маніпуляцією свідомістю людей, але «говорити відверту брехню – це якась істерія, паніка наприкінці кампанії, спроби підняти свій рейтинг».

Натомість Арсеній Яценюк заявив, що готовий говорити про єдиного кандидата, але якщо Ющенко зніме свою кандидатуру на його користь. Лідер «Фронту змін» заявив, що не збирається знімати свою кандидатуру на користь будь-якого іншого кандидата на пост глави держави.

Юрій Костенко назвав безперспективними пропозиції Президента Віктора Ющенка про висунення єдиного кандидата в президенти без залучення до переговорів інших кандидатів від «помаранчевих партій»., у тому числі без Юлії Тимошенко

«Якщо йдеться про відтворенні цього формату (об’єднання всіх націонал-демократичних сил) для участі в президентській кампанії, то УНП готова до таких переговорів. Якщо ж йдеться лише про Президента (Віктора) Ющенка і за відсутності в цій команді тої ж Тимошенко та інших кандидатів від так званого «помаранчевого табору», то я вважаю, що це не перспективна пропозиція, тому що наслідком її не стане обрання Президента від так званого «помаранчевого табору», - сказав Костенко.

У той же час він не уточнив, чи дійсно Ющенко веде з ним переговори про об’єднання.
 

5 та 8 січня Президент України Віктор Ющенко має намір провести на Львівщині  ще ряд зустрічей із виборцями.