Законодавство не забороняє Президенту очолити виборчий список. Так вважає керівник юридичного управління Центрального виконкому партії "Народний союз „Наша Україна" (НСНУ) Олег Бойко, повідомила прес-служба НСНУ.

За словами Бойка, правовий статус Президента України у виборчому процесі регламентований Конституцією України, зокрема, ст. 102 – 103 розділу V, частково Законами "Про державну службу України", "Про вибори народних депутатів України", "Про політичні партії в Україні" та іншими нормативними актами.

„Вони не містять положень, які б забороняли Президенту брати участь у парламентських виборах, тому картина правового обґрунтування можливості очолити Президентом виборчий список базується на положеннях Основного закону та логіці вищезазначених нормативних актів", – вважає Бойко.

Зокрема, у статті 103 розділу V Конституції України сказано, що Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян. „З точки зору українського законодавства політичні партії підпадають під визначення "об’єднання громадян" але обіймати посаду і долучатися до справ партії – різні, з точки зору Конституції, види діяльності. Відповідно, Президент має право на громадсько-політичну діяльність і може бути членом партії", – вважає Бойко.

За його словами, у законодавстві відсутні вказівки на те, що главі держави забороняється бути кандидатом у народні депутати. Зокрема, стаття 42 Закону "Про вибори народних депутатів України" передбачає, що громадянин України має право бути обраним депутатом, може дати згоду балотуватися кандидатом у депутати від партії (блоку).

„Отже, не існує нормативних перешкод для того, щоб Президент України очолив партійний виборчий список як Почесний голова партії", – наголошує головний юрист Центрального виконкому НСНУ.

proUA