В листі Президента України Віктора Ющенка, направленому до парламенту, міститься не «прохання» відмінити постанову Верховної Ради про відставку Кабміну, а «вимога». Про це заявив на сьогоднішній прес-конференції перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк.

«Є різні взаємостосунки, але, на жаль, нинішній Президент мені все більше і більше нагадує попереднього Президента за своєю поведінкою і за формою своїх висловлювань. Ті речі, які собі дозволяє гарант Конституції… ні в якому законодавчому акті, у тому числі і в Конституції України у Президента немає права висувати вимоги найвищому законодавчому органу», - сказав Мартинюк.

Він відзначив, що глава держави має права звертатися до парламенту з проханням, з пропозиціями, із законодавчою ініціативою, але не вимагати якихось рішень від Ради. «Він (Президент) може внести постанову про те, щоб відмінити рішення ВРУ від 10 січня., так це його право, але писати в листі, публічному листі, що «я вимагаю негайно відмінити рішення», це не справа Президента і в нього таких прав немає», - сказав перший віце-спікер.

ForUm