Перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк прогнозує, що Президент скористається правом вето на Закон України "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України" (щодо клопотання народних депутатів України про взяття на поруки), який сьогодні було ухвалено парламентом.

Про це Мартинюк заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Він зазначив, що сьогоднішнє голосування за даний закон було результатом домовленостей, що у відповідь опозиційні фракції проголосують за бюджетну резолюцію на 2006 рік. Мартинюк повідомив, що була домовленість "ви нам – ми вам".

При цьому він вважає, що в сесійній залі знайдеться 150 народних депутатів, які погодяться підписатися за взяття на поруки тієї чи іншої особи. 

Мартинюк підкреслив, що "одна справа голосувати за закон", а інша справа - підписуватися за конкретну людину, яка перебуває за гратами. На його думку, ухвалення даного закону - це, імовірно, "задоволення політичного бажання та амбіцій" деяких політичних сил в парламенті.

Сьогодні, 21 червня, Верховна Рада України з другої спроби ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України" (щодо клопотання народних депутатів України про взяття на поруки), внесений народними депутатами України Володимиром Зайцем і Леонідом Кравчуком (фракція СДПУ(О)). Законом запроваджується новий запобіжний захід – порука не менш як 150 народних депутатів України. Порука не менш як 150 народних депутатів України, підписи яких завірені в установленому порядку, полягає у клопотанні народних депутатів України про те, що вони ручаються за належну поведінку та своєчасну явку підозрюваного, обвинуваченого, підсудного до органу дізнання, слідчого і в суд. Народні депутати України попереджаються про те, що коли підозрюваний, обвинувачений, підсудний, щодо якого обраний даний запобіжний захід, ухилиться від слідства і суду, то на кожного з цих народних депутатів України може бути накладене грошове стягнення у розмірі до 3400 гривень.

УНІАН