Колишній генеральний прокурор України Геннадій Васильєв упевнений, що отруєння Віктора Ющенка не було. Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Факты" від 14 червня.
Зокрема, за його словами, "ми винесли ухвалу про те, що ніякого отруєння Ющенка не було. І для мене тут все достатньо зрозуміло". Екс-генпрокурор нагадав, що справу порушено за фактом отруєння, і Генпрокуратура намагалася знайти його докази, провела допити, експертизи, але отруєння не підтвердилося. "Я був в Австрії разом з українськими медичними працівниками, розмовляв там з представниками правоохоронних органів. На жаль, ні наші, ні австрійські фахівці не знайшли підтвердження тому, що проти Віктора Андрійовича було скоєно злочин, пов'язаний з отруєнням", - сказав Васильєв. Хоча, додав він при цьому, "всім зрозуміло: щось з ним (Ющенком) все-таки сталося. А ось що саме - треба правоохоронцям з'ясовувати".

Як стверджує Васильєв, "ні токсикологи, ні інші фахівці, які проводили дослідження з цього приводу, не знайшли слідів отруєння. Крім того, і українські експерти - професори, академіки, які комплексно вивчали і матеріали кримінальної справи, і всю медичну документацію, і перебіг хвороби Віктора Андрійовича, - зробили такі ж висновки". На думку Васильєва, "з'ясовувати треба перш за все, що ж сталося насправді і чому обставини того, що сталося почали видавати за отруєння. Чому так ретельно приховувався факт втручання американських фахівців на тій стадії, коли Віктора Андрійовича лікували у Відні? До останнього часу про це не було ніякої інформації, в медичних документах це також не відображено. Чи не здається це дивним? Думаю, саме ця версія заслуговує на особливу увагу". Екс-генпрокурор найближчим часом пообіцяв зробити з цього приводу офіційну заяву.

УНІАН