За її словами, екс-президент обурений ситуацією і рішуче налаштований відстояти честь героїв. «Хоча Віктор Андрійович цілком усвідомлював те, що ця влада навіть не намагатиметься прикриватися якимись національними мотивами, не вдягатиме вишиванку і не співатиме українські пісні. І це, повірте, не останнє розчарування. А щодо цієї ситуації зі званнями, то «Наша Україна» робить всі можливі заходи, щоб відвоювати Героїв для Бандери і Шухевича, й особисто Віктор Ющенко втручатиметься в цю неприємну і ганебну для України ситуацію», - зазначила Ванникова.

За її словами, мова піде про відстоювання звання Героїв у судовому порядку. Вона нагадала, що юристи «Нашої України» вже подали касаційні скарги на рішення донецьких судів до Вищого адміністративного суду України. «Шухевич і Бандера для великої частини нашого суспільства назавжди залишаться Героями України, незалежно від того, будуть вони офіційно визнані відповідним званням чи ні. І нинішня влада повинна змиритися з цим, а не допускати велику помилку - продовжувати роз'єднувати країну й налаштовувати багатьох громадян проти себе», - зазначила Ванникова.

Але, за її словами, «тут маємо ще й юридичний казус». Вона зазначила, що адвокат Володимир Оленцевич подавав позов у цій справі до інституту президентства, який видає відповідні укази, а не конкретно до Президента Ющенка. «Це значить, що він поставив під сумнів легітимність інституту президентства взагалі. І якщо є такий правовий прецедент, то значить, можна відняти звання і в тих Героїв, яких нагородили за часів президентства Леоніда Кучми чи Віктора Януковича. І взагалі скасувати через суд будь-який президентський указ», - підкреслила прес-секретар Ющенка.

Нагадаємо, 12 січня стало відомо, що суд відмінив Указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері почесного звання Героя України.

Пізніше стало відомо, що Вищий адміністративний суд переніс засідання щодо розгляду позову донецького судді Володимира Оленцевича про скасування Указу Президента Віктора Ющенка стосовно присвоєння генерал-хорунжому УПА 1942-1950 років Роману Шухевичу звання Героя України.

Як повідомляв ForUm, 5 березня Президент Віктор Янукович під час візиту до Москви пообіцяв до Дня Перемоги скасувати укази про присвоєння Степану Бандері й Роману Шухевичу звання Героя України.

21 квітня Донецький апеляційний адміністративний суд визнав незаконним указ Президента України від 12 жовтня 2007 року про присвоєння звання Героя України головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу.