Нардеп Болдирєв оголосив Петра Ющенка майбутнім патріархом УПЦ (КП), а згодом і Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Патріарх Ющенко – це круто. Але наскільки слова крейзанутого регіонала, озвучені якраз напередодні дня народження патріарха Філарета, далекі від реальності?

Болдирєв відомий на усю планету своїми колосально-фантаcмагоричними заявами та вибриками. Тільки одна його пропозиція переселити до Сибіру і Примор’я жителів Житомирської і Волинської областей для освоєння малонаселених частин Росії багато про що говорить.

Про патріарші претензії Петра Ющенка він заявив в інтерв'ю журналу Der Spiegel Профіль, головним редактором якого є єдінорос і "великий шанувальник України" Михайло Леонтьєв, якому у 2006 році було заборонено в'їзд до України.

Цю напівсонну пургу відразу ж підхватили проросійські сайти (КИД і кримська філія "Нового Региона"), для яких така новина, як манна небесна.

Але про побожність Петра Ющенка ходять не тільки легенди. Тому, новина про те, що він готується до монашого постригу не є вже настільки дивною. Тим більше, що він працював в Комітеті з культури і духовності в ВР та очолює громадську організацію "За помісну Церкву", метою якої є "сприяння становленню в Україні єдиної та канонічно самостійної (або автокефальної) Православної Церкви…" Інфа про можливу незалежність від Московського патріархату читається лише між рядками. І жодних офіційних заяв.

Враховуючи, той факт, що в українській політиці та в церковному житті немає нічого не можливого, а також, наявні преценденти швидкого кар'єрного росту від простого послушника до ієрарха (від зека до прем'єра), гіпотетична можливість стати патріархом в Петра Ющенка все ж існує.

Для цього йому, насамперед, потрібно розвестись з дружиною. Зрозуміло, що розв'язання того, що зв'язано на небесах, Церква, очевидно, не вітає, але для брата любого президента та заради світлого майбутнього, можна піти й на компроміс. Тим більше, що за гроші в українських церквах можна одружуватись і розлучатись безкінечно. І сам побожний Віктор Ющенко тому приклад. Чутки і не тільки, про те, що його перша дружина пішла в монастир, після його одруження з американською вуменшою, гуляють й досі.

Окрім того, Петро Ющенко може стати патріархом, лише за умови перебування свого брата на посаді президента України. Якщо ж Ющенка не перевиберуть на наступних президентських виборах, то світло в кінці патріаршого тунелю, ймовірно, брату Петру не світить. Хоча таку річ, як потрібні зв'язки і куми в українському житті ще ніхто не відміняв, і навряд чи відмінить.

Священики УПЦ (КП) вважають таку новину пародією і абсурдом. Головними кандидатами на патріарший трон вони називають архієпископа Димитрія (Рудюка), ректора Київської Духовної Академії та митрополита Львівського і Сокальського Андрія (Горака).

Хоча, стосовно цих 2-х є певні зауваги. 36-ти літній архієпископ Димитрій немає звичайного досвіду управління, а 60-ти літнього митрополита Андрія просто не люблять поза межами Львівщини за його неальтруїстичну поведінку.

Відомий львівський релігієзнавець, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка Андрій Юраш також вважає факт патріаршества Петра Ющенка цілком нереальним. Тим більше, що патріарх Філарет святкує сьогодні своє 79-ти річчя. Усі ж розрахунки Петра Ющенка можуть бути пов'язані з об’єднавчими процесами між УПЦ (КП) та УПЦ (МП), які з огляду на певні події в грудні 2007 року, не є вже таким неймовірними. Деякі ж деталі зустрічей представників обох Церков можна сміливо називати чудом після років бійок і прокльонів.

20 грудня 2007 року відбулась зустріч Блажейнішого Митрополита Володимира (Сабодана) УПЦ (МП) з вищезагаданим архієпископом Димитрієм (Рудюком), під час якого Димитрій передав Володимиру звернення від єпископату УПЦ (КП). Також відбувся офіційний обмін слониками та іншими предметами привітального характеру. Усе як пише протокол.

Але, Митрополит Володимир подарував архієпископу Димитрію панагію, яка є знаком архієрейського достоїнства. Цим подарунком він визнав законність єпископських свячень архієпископа Димитрія УПЦ (КП), представників якої, ще до недавнього часу називали неканонічними і розкольниками та відмовлялись від будь-якого спілкування.

Цим подарунком він неофіційно заперечив рішення "Акту про відлучення від Церкви монаха Філарета (Денисенка)" за "розкольницьку діяльність", який Архієрейський Собор РПЦ видав в 1997 році.

Більше того. 21 грудня відбувся Архієрейський Собор УПЦ (МП) на якому відправили на пенсію єпископа Хустського і Виноградівського Іполита, противника ймовірного Помісного собору, на якому може бути прийняте рішення про автокефалію УПЦ (МП). На даний час УПЦ є "незалежною в управлінні частиною Московського Патріархату з правами широкої автономії".

Також, Собор засудив діяльність "Союзу православних громадян України" Валерія Каурова, ще одного прихильника обмеження автономії УПЦ (МП). Більше про діяльність цього відморозка можна прочитати тут.

Схоже на те, що переговорний процес щодо об'єднання УПЦ (КП) і УПЦ (МП) поволі, зі скрипом, але пішов. Про це свідчить і сьогоднішнє інтерв'ю патріарха Філарета газеті "Дело".

Зрозуміло, що Москва не захоче віддати без бою такий величезний шмат баблоносної землі. Але й на це існують свої але. Ніхто ж не знає, що буде після смерті Філарета, Володимира і Алєксія II. Яку політику будуть провадити їх наступники також невідомо. Яку роль у всій цій ситуації зіграє побожний Петро Ющенко зі своїми зв'язками з "лужніковською групою" депутата Держдуми Росії Олександра Бабакова, також, поки ще невідомо. Зараз Бабаков заступник спікера Держдуми Росії Бориса Гризлова та секретар президіуму Центральної ради партії "Справедливая Россия", яка активно підтримує політику Путіна.

Зрозуміло лише одне, процес створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні буде залежати від наявних в українській політиці та церковному житті маси підводних течій та зовнішніх чинників. Завжди лишається але. І тільки від них буде залежати, чи заява Болдирєва залишиться ще одним маразмом сивого регіонала, чи сказка станет былью.

Після того, як нікому невідомий Вовочка Путін став месією сьогоднішньої Росії, можливим є все. І навіть патріарх Київський і всієї України-Руси Петро (Ющенко).

фото: chasipodii.net