Президент України Віктор Ющенко став лауреатом європейського конкурсу за роль в Помаранчевій революції, боротьбу з корупцією і «розворот країни в бік Заходу».

Ющенко був удостоєний престижного звання за підсумками конкурсу, який проводився впливовим британським виданням «European voice», що спеціалізується на проблемах європейської політики. Переможці одержали почесні звання в дев’яти номінаціях.

Звання «Європеєць року» присуджується в таких номінаціях: «Комісар року», «Депутат Європарламенту року», «Державний діяч року», «Учасник кампанії року», «Бізнес-лідер року», «Журналіст року», «Удачлива людина року», «Дипломат року» і «Негромадянин ЄС року».

Ющенко переміг в номінації «Негромадянин ЄС року».

Як повідомили в оргкомітеті конкурсу, цього року в список претендентів на звання «Негромадянин ЄС року» були внесені також білоруський опозиційний політик Михайло Маринич, прем’єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон, голова комісії Африканського Союзу малієць Альфа Умар Конаре і відома курдська правозахисниця Лейла Зана.

Цього року переможцем в номінації «Державний діяч року» став президент Польщі Олександр Кваснєвський, в номінації «Комісар року» - єврокомісар з фінансів і бюджету Даліа Грібаускайте.

Переможці в номінаціях визначалися шляхом відкритого он лайн-голосування, яке закінчилося 11 листопада.

Прізвища переможців були урочисто оголошені 29 листопада в Брюсселі.

РІА "Новости"