Президент України Віктор Ющенко заявляє, що уряд має зробити уроки з бензинової кризи, яка сталася на ринку нафтопродуктів в Україні в травні поточного року.
Про це Президент заявив сьогодні на прес-конференції в Полтаві.
"Сьогодні будемо вважати, що ця сторінка вже пройдена, хочеться щоб з цього були зроблені чесні уроки: не шукати ніде причини – причина в собі. Цей урок треба прийняти. Я переконаний, що Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і віце-прем'єр-міністр Микола Томенко ці висновки вже зробили", - сказав Ющенко.
Президент порадив Ю. Тимошенко і М.Томенку виходити з того, що те, що в Україні відбулась криза на ринку нафтопродуктів, вона була штучною, спровокованою діями адміністративного характеру по утриманню певної цінової позиції на деякі групи товарів нафтопереробки, передусім бензин А-95.
При цьому він наголосив, що коли ціна на 95 бензин буде дорівнювати ціні на бензини нижчого класу то криза з 95 буде виникати завжди.
"Я стверджую – ніякого російського втручання не було в цей процес, як і не було ніякого втручання певних українських кіл", - сказав глава держави.
Президент зазначив, що коли в адміністративному режимі тримається певна позиція на ринку, то рано чи пізно доводиться приймати рішення, які будуть болючими як для покупців, так і для влади. Але затягування цього рішення як раз привела до того, що це рішення було особливо болючим", - сказав Ющенко, додавши, що він переконаний, що "якби на початку місяця (травня) влада еластично вчинила б з цінами на бензин, при цьому мова йде про одну позицію – А-95, - кризи в Україні не було б". Також він зазначив, що в цьому твердженні він спирається на свої переговори з російськими нафтотрейдерами та керівниками НПЗ в Україні.

УНІАН