Президент України привітав співвітчизників із 15-ю річницею Декларації про державний суверенітет України, повідомляє прес-служба президента.

«Віковічне прагнення нашого народу жити у власній державі знайшло своє втілення 16 липня 1990 року в одному з основоположних актів новітньої доби історії України – Декларації про державний суверенітет України», – йдеться у привітанні Глави держави.

Віктор Ющенко відзначив, що шлях до цієї події був не простим і тривалим, тому Декларація про державний суверенітет – «це величезне історичне надбання українського народу, результат героїчної боротьби, багатомільйонних жертв, покладених на вівтар української свободи».

«Декларація приймалася в умовах жорсткого протистояння між силами нового та силами, які прагнули затримати на той час уже незворотній процес розвалу імперії і відтягти свій відхід в історичне небуття. 16 липня Декларація була схвалена 355 голосами з 385 зареєстрованих у той день депутатів Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки. Проти проголосувало лише четверо», – зазначив Президент.

Віктор Ющенко переконаний, що прийняття Декларації про державний суверенітет України слугує прикладом єднання заради досягнення високої мети. «Адже щоб прийняти цей документ, багатьом депутатам Верховної Ради ще радянського скликання довелося поступитися своїми амбіціями, поглядами, навіть переконаннями», – зазначив він.

Глава Української держави також назвав вагомим етапом демократичного розвитку нашої країни «переможну ходу Помаранчевої революції, що засвідчила нездоланне прагнення Українського народу утвердити реальну незалежність держави, відстоювати свої права та загальнолюдські ідеали добра і справедливості».

Віктор Ющенко побажав громадянам України, щоб їхні оселі завжди були наповнені щастям і радістю, теплом і любов'ю, а серця натхненням, оптимізмом і незламною вірою у щасливе майбутнє рідної землі.