Генеральний секретар партії "Нова демократія" Євгеній Кушнарьов вважає, що Ющенко в публічній формі впливає на слідство, щоб воно швидше репресувало його та інших сепаратистів. Про це говориться в заяві Кушнарьова:

Для політичного знищення своїх опонентів влада не зупиниться ні перед чим.
4 червня в ході робочої поїздки в Запорізьку область Президент Віктор Ющенко знову підняв тему "федералізму і сепаратизму" в Україні, висловивши своє незадоволення ходом розслідування Генпрокуратурою кримінальної справи, розпочатої 30 листопада 2004 року. Повідомивши, що по цій справі проходить 6 чоловік, вона виразив надію, що вона буде найближчим часом передано в суд.

У черговий раз ми є свідками того, як глава держави у властивій йому формі публічних одкровень намагається вплинути на хід і результати слідства. І чим менше підстав для звинувачень, тим наполегливіше це робиться.
Відбувається все це на тлі наростаючої лавини проблем у соціально-економічній сфері держави й очевидної нездатності президентської команди справитися з ними.

У цих умовах пошук ворогів народу, на яких можна списати свої помилки і гріхи, є випробуваним, хоча і доволі затасканим прийомом, який має метою відвернути увагу громадян України від справжніх причин погіршення їх життя. Вперті ж спроби ототожнити федеративний пристрій держави з зазіханням на його територіальну цілісність зайвий раз доводять, що влада не зупиниться ні перед чим для досягнення головної мети - політичного знищення своїх опонентів.

І-Репортер