Президент України Віктор Ющенко наголошує, що протягом останніх місяців робота регіональних структур МВС, митниць та органів Державної податкової служби суттєво не покращилася і ставить перед їх керівниками ряд конкретних завдань, про виконання яких йому мають доповісти до 15 липня. Про це йдеться у телеграмах, надісланих Главою держави керівництву згаданих структур.

У телеграмах Президент України наголошує, що висновки про відсутність суттєвих змін на краще у роботі правоохоронних, митних і податкових органів можна зробити, спираючись на матеріали та інформацію, які надходять з регіонів.

Віктор Ющенко зокрема звертає увагу керівників регіональних структур МВС на те, що на місцях досі не сформовано план дій щодо організації роботи з викорінення економічної злочинності та хабарництва і корупції в системі місцевої влади, забезпечення роботи з розслідування порушень прав виборців на минулих президентських виборах, зміцнення принципів підбору та заміщення кадрів, забезпечення змін у діяльності підрозділів ДАІ, які «повернулися до попередньої непублічної практики роботи, принижують своїми діями автовласників». Президент вимагає «посилити особистий контроль на вказаних напрямах».

Звертаючись до керівників регіональних митниць, В. Ющенко констатує, що вони «не змогли навести належний порядок» у своїх службах.

«Корупція і хабарництво серед працівників митниць залишаються проблемою номер один», – зазначається у телеграмі. Якість роботи митників залишається низькою, а процедура обслуговування населення та організацій часто принизлива і забирає багато часу.

Президент вимагає від керівництва місцевих митниць звернути особливу увагу на покращення морального клімату роботи колективів, викорінення корупції та хабарництва, а також на підбір та оновлення кадрів «чесними і моральними» професіоналами.

У телеграмі до керівників регіональних податкових органів Президент України критикує їх за відсутність суттєвих змін, «особливо в частині налагодження чесних партнерських відносин, надання консультацій та практичної допомоги тим, хто щиро налаштований працювати у правовому полі».

«Продовжується практика дрібних зачіпок та провокування на різноманітні «подяки», хабарі», – зазначається у телеграмі.

«На керівних посадах залишаються ті, хто виконував замовлення старої влади», – підкреслює Глава держави.

В. Ющенко також звертає увагу місцевих податківців на практичну відсутність роботи зі спрощення звітності та забезпечення прозорості у діяльності податкових органів.

Президент вважає, що таким чином нове керівництво регіональних податкових органів не в змозі виконати покладені на нього завдання.

В. Ющенко вимагає від податківців на місцях проаналізувати ситуацію і затвердити план дій, який передбачав би: чітко продуману систему відповідальності працівників за належну якість роботи; залучення до роботи, в тому числі на керівні посади, фахівців, «необтяжених навичками репресивних підходів»; налагодження системи інформування громадськості щодо роботи податківців.

ІА „Гаряча лінія”