В столиці Казахстану Астані розпочалася зустріч президентів України і Російської Федерації Віктора Ющенка і Володимира Путіна, в якій також беруть участь члени офіційних делегацій двох країн.

На початку зустрічі, Путін заявив, що крім енергетичних питань, якими так «енергійно» останнім часом займалися українська і російська сторони, і складним шляхом прийшли до взаємовигідних рішень, існує також комплекс питань, пов'язаних із співпрацею в інших сферах, де сторони можуть реалізувати дуже серйозні кроки.

В свою чергу Ющенко відзначив, що останні місяці були особливо складним періодом двосторонніх відносинах, у той же час український Президент вважає, що він був «взаємно корисним». Ющенко відзначив, що в газовому питанні сторони знайшли «чіткі» принципи. В цьому контексті Ющенко привітав представників обох сторін з вирішенням газової проблеми.

Він також погодився з Путіним про те, що, крім енергетичних, існує ряд інших важливих питань для двох народів, які передбачаються і «дорожньою картою», яка, виказав надію Ющенко, найближчим часом буде підписана. Він назвав добрими ініціативи двох президентів узяти під свій контроль вирішення складних питань. В цьому контексті Ющенко також звернувся до Путіна з пропозицією якнайшвидше формалізувати російську частину Міждержавної українсько-російської комісії, яку очолюють президенти, передає ForUm.

Після завершення зустрічі президенти України і РФ зроблять заяву для преси і дадуть відповіді на запитання журналістів.

Гаряча лінія