З далекої Японії сьогодні вранці повернувся президент Віктор Ющенко. Офіційний Київ задоволений результатами переговорів. Зокрема, обговорили можливе будівництво монорейкової дороги для потягів від Києва до Борисполя та реконструкцію місцевого аеропорту.

Японія побачила Україну як нового перспективного партнера. Сподівання офіційного Токіо Україна виправдала підтримкою її миротворчих ініціатив та реформування Ради безпеки ООН. Співпраця двох країн у сфері ядерного роззброєння може стати найрезонанснішою у світі.

Віктор Ющенко, президент України: "Більше зрозуміти нас, наші проблеми, ті виклики, які існують в українському суспільстві, більше хіросімців і нагасакців, мало хто зрозуміє. Тому ми розраховуємо на ваше розуміння тих викликів Чорнобильської трагедії".

Це звернення Віктор Ющенко зробив після відвідин музею пам’яті жертв атомного бомбардування Хіросіми. Покладання вінка до меморіалу Миру – вияв солідарності українців.

Політичну, економічну та культурну співпрацю провадитиме створена під час візиту міжурядова комісія. Її перше засідання готується на час візиту до Києва прем’єра Коїдзумі. Його токійські переговори з Ющенком уже перевершили всі сподівання. Дзюнітіро Коїдзумі шокований заявою Ющенка про те, що японські бджоли – в п’ять разів лінивіші і менші за українських. Японська преса і протокол здивовані: їх прем’єр посміхається закордонному лідеру і вперше демонструє відвертість.

Серед економічних здобутків: зацікавлення фінансувати будівництво літаків АН 140, домовленість створити спільну фондову біржу, готовність японського банку міжнародного співробітництва надавати кредити. Українські банкіри вже рахують потенційні інвестиції.

ICTV