Президент України Віктор Ющенко найближчим часом має намір підписати указ "Про удосконалення державного регулювання в сфері зайнятості і ринку праці".

Про це Ющенко заявив, виступаючи з заключним словом на робочій нараді з питань сприяння зайнятості і діяльності Фонду соціального страхування по тимчасовій утраті працездатності.

Відповідно до проекту указу, з метою подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості і на ринку праці, Кабінету міністрів України, Раді міністрів Криму, обласним, Київської і Севастопольської міським державним адміністраціям до 2010 року необхідно забезпечити щорічне створення у всіх сферах економічної діяльності не менше 1 млн. робочих місць і забезпечити поквартальний моніторинг виконання цієї задач.

У проекті указу відзначається, що Кабмін та органи влади на місцях повинні забезпечити створення єдиних прозорих правил і механізмів пошуку роботи, щоб виключити порушення діючого законодавства під час працевлаштування громадян.

Уряду пропонується внести на розгляд Верховної Ради України до 1 листопада 2005 року проекти законів України «Про професійний розвиток персоналу на виробництві», «Про стимулювання участі роботодавців у підготовці, перепідготовці і підвищенні кваліфікації кадрів в освітніх і наукових програмах», «Про внесення змін у закон України „Про зайнятість населення“ (нова редакція)». Також пропонується до 1 грудня 2005 року внести на розгляд Ради законопроекти «Про державну програму зайнятості населення на 2006–2009 роки», «Про ратифікацію європейської конвенції про правовий статус працюючих мігрантів».

Кабінету міністрів України разом з Національною академією наук України пропонується до 1 січня 2006 року розробити прогноз потреби економіки країни у фахівцях із професій на період до 2010 року і розглянути в січні-лютому 2006 року питання, що стосуються реформування системи професійної підготовки кадрів і змін існуючого порядку державного замовлення на підготовку кадров вищої і середньої кваліфікації.

Під час свого заключного виступу президент відзначив, що в Україні безробіття «набагато великих масштабів», чим фіксує статистика. За його словами, 3 млн. працездатних громадян України не працюють і не шукають роботу, 500 тис. хочуть працювати, але не вірять, що роботу можна знайти. Він також відзначив, что середня тривалість незайнятості населення серед цієї категорії складає 34 місяця.

«Нам треба радикально переглянути політику відповідних органів», — сказав президент. Він також звернув увагу на те, що система працевлаштування в Україні повинна попереджати проблеми, що ведуть до безробіття.
Ющенко також привів дані соціологічних опитувань, згідно яким сьогодні 81% громадян України у віці від 15 до 24 років не вірять, що в Україні можна знайти гарну роботу, дві третини молодих людей не бачать соціальної перспективи.

Політбайки