НСНУ" залишається лідером симпатій громадян (20%), однак його відрив від БЮТ (17,3%) з лютого по квітень скоротився з 29,8% до 6,0%, а на початок червня - до 2,7%. Про це свідчать дані досліджень Соціологічної служби "Український барометр" "Динаміка електоральних рейтингів партій", яке тривало з 25 травня до 5 червня. Опитано 1799 респондентів за квотною національною вибіркою, яка за статтю, віком, освітою, регіоном проживання та типом поселення репрезентує населення України віком від 18 років і старше. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Як стверджують організатори дослідження, головні зміни в політичній ситуації в Україні останніми місяцями пов'язані з трансформацією блоку партій Ющенка "Наша Україна" та створенням 4 березня 2005 р. "Народного союзу Наша Україна", головою якого став віце-прем'єр Р.Безсмертний.

Унаслідок цих трансформаційних змін "НСНУ" (порівняно з рейтингом Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна") втратила впродовж перших двох місяців існування 14% підтримки, а в травні-червні - ще 3%. Скоротила відставання, за даними дослідження, і Партія регіонів, рейтинг якої нині становить 16,8%. Дещо знизився рейтинг СПУ (4%) та зріс у КПУ (7,2%). Рейтинги інших політичних партій і блоків не змінились більш ніж на 1%, зокрема в НПУ - 4,2%, а ПСПУ - 3,4%.

Керівник "Українського барометру" Віктор Небоженко розповів "Газеті", що такі цифри змусили лідерів "НСНУ" (Р. Безсмертного, М. Мартиненка) заговорити про те, що список майбутнього блоку "НСНУ"-НПУ-"Батьківщина" повинен очолити Президент Ющенко. Політолог пояснює відтік популярності з "НСНУ" та притік до БЮТ двома причинами.

- Люди відвертаються від "НСНУ" через втрату бренда Ющенка. Дослідження доводять: якщо у виборчому списку фігуруватиме Президент, рейтинг цієї політичної сили буде високим, а якщо ні - то суттєво нижчим, - переконаний він.
За словами пана Небоженка, втрачені симпатії переважно відходять до Тимошенко.

- У нас дуже високо цінують роль прем'єра, адже Тимошенко, як вважають, працює, а Президент вирішує загальні питання, - зазначив соціолог.

Віктор Небоженко прогнозує збереження цієї тенденції надалі, якщо до осені рівень життя українців не зазнає змін на гірше.
Більш оптимістичним для "НСНУ" є перспектива блокування з іншими партіями перед виборами. Найпевніше, що такими будуть НПУ Володимира Литвина та БЮТ.

44,8% опитаних соціологічною службою готові проголосувати за коаліцію трьох на виборах у Верховну Раду 2006 року (в березні-квітні таких було 46,1%). Менш продуктивним може бути блок "НСНУ" та БЮТ - 39,2% опитаних готові підтримати його. 25,3% громадян можуть віддати свої симпатії блоку "НСНУ"-НПУ, а 21,8% - коаліції НПУ-БЮТ.

Газета