Віктора Ющенка попросили спростувати чи підтвердили інформацію про те, що на попередній львівській прес-конференції половину питань з лідером «Нашої України» погодили наперід.

«Скажіть, будь ласка, що я з вами погодив? З ким я щось погоджував? Шановні, якщо є бажані питання, задавайте. Якщо небажані для вас питання, на задавайте», – відповів Віктор Ющенко.

Він наголосив, що якщо в державі немає вільного журналіста, то це не та Україна, яку він хоче бачити.

«Я п’ять років вчив вас – ведіть себе достойно як журналісти. Скажіть, будь ласка, хто про журналістів скільки говорив комплементарного, як не я – президент Ющенко? Тому що для мене є фундаментальною одна річ (мені здається, ми минулого разу про це говорили) – якщо ви є вільні журналісти, якщо у нас є свобода слова, значить це для мене є гарантія, що в нас є свобода вибору, що в нас є свобода моралі, що в нас є свобода інформації. Якщо в нас немає вільного журналіста, який тремтить, тримаючи мікрофон, і не може задати запитання, бо в нього або його немає, або йому дають чуже запитання, то це не та Україна, яку я хочу», – зазначив Ющенко.

Він розповів, що сьогодні, як і 5 років тому, український журналіст не є вільний.

«Я не ідеаліст, я розумію, що прийти до вільного журналіста – це прийти спочатку до вільного ринку засобів масової інформації. Я розумію, що 99% засобів масової інформації сьогодні утримуються, і утримуються далеко не тільки державою. І той, хто утримує, дуже часто, на жаль, перебиває політику редакції. На жаль, він є олігархом, і на жаль, він хоче втручатися нечесно в українську політику», – констатував лідер «Нашої України».

За його словами, події семирічної давності – це було найбільше піднесення, що відбувалося у вітчизняній журналістиці з дня здобуття Незалежності.

«Не кажу, що це відповідь на всі питання. Ні. Але це була спроба найкращої відповіді, яку ми коли-небудь формулювали за 21 рік по відношенню до української преси. Найбільш вдала відповідь, але не ідеальна безумовно», – наголосив Віктор Ющенко.