Президент Віктор Ющенко скористався правом вето до ухваленого Верховною Радою закону, яким пенсії ветеранам війни збільшувалися за рахунок великих доплат. Про це йдеться в пропозиціях Президента до цього закону.

Ющенко вважає, що не може підписати цей закон, тому що запропонований розрахунок пенсій і виплат у відсотках від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, а не за розміром мінімальної пенсії, уводить принципово новий порядок розрахунків підвищення пенсій. При цьому, іншими законами урегульовано, що пенсії військовим і ветеранам розраховуються з розміру мінімальної пенсії. «Створюється ситуація, коли ті самі відносини по-різному регулюються різними законами», - йдеться в пропозиціях Президента до закону.

Крім того, запропонований закон не згадує про підвищення пенсій і грошових виплат дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних інвалідами, що обмежує їхнього права.

Крім того, реалізація прийнятого закону, за підрахунками Кабінету міністрів, вимагає додатково щонайменше 1,7 млрд. гривень. Ющенко застерігає, що без фінансово-економічного обґрунтування і пропозицій з покриття цих витрат виконання закону буде неможливим.

У зв’язку з цим, Президент пропонує підвищувати пенсії і грошові виплати замість пенсій на 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб і на 10% - дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних інвалідами.

Ющенко пропонує ввести закон у силу з 1 січня 2006 року, а ці підвищення, і підвищення на 25% від прожиткового мінімуму пенсій і виплат учасникам бойових дій - з 1 липня 2006.

Підвищення на 15% від прожиткового мінімуму учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу, Ющенко пропонує ввести з 1 січня 2007 року.

Як повідомлялося, Рада підвищила пенсії ветеранам війни, прийнявши зміни в закон "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту".

Закон передбачає, що пенсії підвищуються не за рахунок доведення пенсій до рівня прожиткового мінімуму, а за рахунок підвищення рівня доплат до пенсій на основі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Рада керувалася тим, що розраховані на основі мінімальних пенсій доплати не забезпечують потреб ветеранів, а розмір мінімальної пенсії залежить від Кабінету Міністрів, тому законопроект передбачає підвищення рівня доплат на основі прожиткового мінімуму.

ІАП Депутат