Президент України Віктор Ющенко розкритикував керівників місцевої влади за недостатнє забезпечення інтересів та прав дітей, які не мають батьківської опіки, а також дав ряд відповідних доручень уряду для покращення ситуації у цьому напрямку.

Зокрема, Ющенко наголосив, що на сьогодні із 490 районних центрів, які є в Україні, дитячі будинки сімейного типу створені лише в 90 районах. "Я хочу запитати у кожного голови райадміністрації: якби це питання було під його опікою, ми мали б таку статистику? Створити хоч один будиночок – хіба це не могло б бути його персональним пріоритетом у роботі?", - поцікавився Президент.

При цьому він наголосив, що прийомні сім'ї існують лише у 60 із 490 районів. "Скільки треба стояти на паперті перед райадміністрацією і просити права на усиновлення дитини?", - запитав Ющенко.

За його словами, із 27 обласних центрів України прийомні сім'ї є лише в 20, а дитячі будинки сімейного типу створені лише у 13. "Чому у Київській області їх 18, у Закарпатській – 10, а в Тернопільській – лише один?", - запитав президент, підкресливши при цьому, що в Україні немає жодної області, де б на обліку служб у справах неповнолітніх було менше 3000 дітей.

Він підкреслив, що владу представляють державні службовці, які на 37 днів щороку ходять у відпустку, не мають жодного дня із затримкою виплати зарплат, і їм "кусок хліба до борщу іде нормально – із відчуттям виконаного обов'язку". "Який це обов'язок? Ви 7,5 тис. дітей залишили в своїй області на вулиці! Що це за робота цілого апарату, цілої вертикалі семи міністерств і відомств? - наголосив Ющенко.

При цьому глава держави навів статистику, за якою протягом перших п'яти років після закінчення інтернату кожний п'ятий його вихованець стає бомжем, кожний другий – вдається до протиправних дій, кожний сьомий – вдається до спроби покінчити життя самогубством.

Також Президент доручив уряду запропонувати схему фінансування дитячих закладів за принципом “коли гроші ходять за дитиною, а не за інтернатом”. “Певна сума має виплачуватися на утримання дитини незалежно від того, чи вона в інтернаті, чи в дитячому будинку”, - наголосив він

УНІАН