Блок "Наша Україна" на 5% випередив БЮТ, зайнявши друге місце у рейтингу політичних партій, які мають намір потрапити до Верховної Ради.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, організованого Національним інститутом стратегічних досліджень, повідомляє прес-служба президента.

Результати дослідження показали, що за два місяці до дня виборів до Верховної Ради України мають шанс потрапити 6 політичних сил.

Зокрема, серед виборців, які обов’язково або скоріше за все підуть на вибори, 24% підтримають Партію регіонів, 22% – блок "Наша Україна", 15% – блок Юлії Тимошенко, 9% – КПУ, 8% – СПУ і 5% – Народний блок Литвина.

При цьому про можливість змінити свій вибір заявили 29% прихильників БЮТ, 38% - Народного блоку Литвина та 33% - СПУ, зазначається в повідомленні.

На думку авторів дослідження, на "стійкість" симпатій виборців БЮТ та НБЛ "негативно" вплинула позиція їх лідерів під час відставки уряду Єханурова.

Зокрема, це рішення не підтримують 46% прихильників БЮТ та 42% прихильників НБЛ.

Частина виборців СПУ у січні була розчарована виступами Мороза проти політики президента. Діяльність Віктора Ющенка продовжують підтримувати 38% електорату соціалістів, говориться в повідомленні.

"Збільшення кількості прихильників блоку "Наша Україна" відбулося за рахунок електорату БЮТ. Ця тенденція може розвиватися. Результати опитування дають підстави для такого висновку, адже 45% прихильників БЮТ позитивно оцінюють діяльність президента України", - говориться в повідомленні.

Автори дослідження відзначають, що "Наша Україна" має найвищий ступінь мобілізації електорату - 69% його прихильників відзначили, що обов’язково прийдуть на виборчі дільниці. У Партії регіонів цей показник дорівнює 63%.

При цьому в західних та центральних областях країни у виборах обов’язково візьмуть участь 63-64% виборців, тоді як у східних та південних областях лише 53-55%.

Найбільшу симпатію виборців має політична реклама Народного блоку Литвина (28% опитаних сподобалася рекламна продукція) та блоку "Наша Україна" (26%). Найгірше сприймається виборцями реклама Партії регіонів. 36% респондентів висловили своє негативне ставлення до неї.

Опитування проводилося з 21 по 28 січня 2006 року. Методом інтерв’ю опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,2%.

Слід відзначити, що результати опитування суттєво відрізняються від інших опитувань. Інші соціологічні служби зафіксували рейтинг Партії регіонів на рівні вище 30%, тоді як рейтинг КПУ не перевищує 5%.

Національний інститут стратегічних досліджень є науково-дослідною установою аналітично-прогнозного супроводу діяльності президента України та його секретаріату.

Українська правда