Президент України Віктор Ющенко завершив офіційний візит до Японії. Літак з українською делегацією на чолі з Ющенком відбув з Хіросіми до Києва. Як повідомлялось, офіційний візит української делегації  до Японії розпочався 20 липня. В ході візиту Ющенко провів переговори з прем'єр-міністром Японії Дзюнітіро Коїдзумі, за результатами яких було підписано протокол про доступ до ринків товарів і послуг у рамках вступу України в СОТ, створено міжурядову комісію для активізації міжнародного співробітництва і проголошено спільну заяву щодо нового партнерства у ХХІ столітті. 

Ющенко відвідав токійський університет Тамагава та генетичну лабораторію науково-дослідного інституту бджільництва цього університету. 22 липня Президент України з дружиною зустрівся з Імператором Японії Акіхіто і імператрицею Японії Мічіко. Також Ющенко побував на Всесвітній виставці "Експо-2005" та відвідав Меморіальний комплекс Миру в Хіросімі.

У поїздці до Японії Ющенка супроводжували його дружина Катерина Ющенко, перший віце-прем'єр-міністр Анатолій Кінах, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр економіки Сергій Терьохін, міністр транспорту і зв'язку Євген Червоненко, перший заступник Держсекретаря Олександр Моцик, заступник голови Національного космічного агентства Едуард Кузнецов, міський голова Одеси Едуард Гурвіц, голова “Укрексімбанку” Віктор Капустін та інші.

УНІАН