Президент України Віктор Ющенко привіт журналістів з нагоди Дня журналіста. Подаємо повний текст його звернення.

Шановні журналісти!

Сьогодні працівники засобів масової інформації відзначають своє професійне свято. Я щиро вітаю всіх, хто вирішив присвятити себе благородній журналістській справі.
День журналіста – особливий день для всього нашого суспільства. Адже свобода слова, вільна преса, достовірна інформація – це невід'ємні атрибути відкритого демократичного суспільства. Вони мають велику цінність для кожної людини, яка хоче жити своїм розумом, самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність. У дні Помаранчевої революції ми повною мірою пізнали високу ціну правдивого слова. Я вдячний всім журналістам, які, незважаючи на тиск і залякування, несли правду людям. Ви залишилися вірними своїй професії і громадянському обов'язку і маєте твердо знати – у нашій перемозі є ваш вагомий внесок.

Зміни, що відбулись, відкрили великі перспективи перед журналістикою. «Темники», цензура, приниження журналістів назавжди відійшли у минуле. Перед законом постануть всі, хто зазіхнув на життя і гідність журналіста. Виконавці і замовники вбивства Гії Гонгадзе будуть покарані. Вже засуджені фальсифікатори справи Ігоря Александрова. Як глава держави я зроблю все, щоб життя і гідність журналістів були надійно захищені!
Україні потрібні нові стандарти журналістики, цивілізований медіа-простір, в якому було б представлене все розмаїття ідей і думок. Він має поступово позбуватися заангажованості, політичної обмеженості. Нового виміру мають набути взаємини держави і преси. У влади не може бути тем, закритих для журналіста. Ми розпочали публічний діалог із суспільством. Полігоном для нього є сторінки газет, теле- і радіоефір, а посередником – журналіст. Вірю в вас, покладаю велику надію на ваш професіоналізм і чесність. Попереду нас чекає велика цікава робота.
Щастя вам і успіху! Зі святом! 

president.gov.ua