Україна готова запросити на парламентські вибори 2006 року спостерігачів з будь-якої країни чи міжнародної організації, в тому числі з СНД.

Про це президент Віктор Ющенко заявив на прес-конференції в Одесі, повідомляє прес-служба президента.

"Користуючись міжнародним правом, ми готові запросити як спостерігачів людей доброї волі з будь-якого куточку світу, в тому числі СНД", – зазначив Ющенко.

"Якщо для цього потрібно зробити окремий, спеціальний крок президенту, я готовий це питання ще раз розглянути і прийняти вичерпне позитивне рішення", - додав він.

Ющенко наголосив, що він як Глава держави зацікавлений у тому, щоб в Україні відбулися демократичні вибори. Це, на його думку, "має зняти всі застороги, що існували у виборців, міжнародних спостерігачів, різних політичних сил щодо прозорості і чесності виборів".

Президент нагадав, що звернувся до ОБСЄ з пропозицією продовжити в Україні місію спостерігачів до наступних парламентських виборів. На переконання Ющенка, ця місія є "внеском у демократизацію виборчих процесів в Україні".

Водночас Президент наголосив, що тему роботи на українських виборах закордонних спостерігачів не слід політизувати.

Раніше МЗС заявляв про те, що не надсилав запрошення на парламентські вибори місії спостерігачів СНД, оскільки після президентських виборів 2004 року Україна призупинила участь у її роботі.

Спостерігачі СНД були єдиною місією, яка не побачила масових порушень і визнала другий тур президентських виборів легітимним.

Українська правда