16 травня Президент України Віктор Ющенко підписав Указ "Про увічнення пам'яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки" - повідомляє прес-служба Президента України.
З метою увічнення пам'яті діячів УНР та ЗУНР президент доручив Кабміну утворити оргкомітет з підготовки та проведення заходів, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, науковців та розробити у місячний строк разом із НАН України і затвердити План заходів на 2005 - 2009 роки.
Відповідно до указу план заходів повинен передбачати: проведення у Києві та інших населених пунктах України урочистостей, тематичних наукових конференцій, круглих столів, наукових читань тощо до річниць від дня народження чільних діячів УНР та ЗУНР, зокрема голови УЦР М.Грушевського, керівника західної області УНР Є. Петрушевича, голови уряду УНР, Голови Директорії УНР В. Винниченка, Голови Директорії, Головного отамана військ УНР С. Петлюри, керівників урядів УНР - В. Голубовича, В. Чехівського, С. Остапенка, Б. Мартоса, І. Мазепи, В. Прокоповича, А. Лівицького, голів урядів ЗУНР - К. Левицького, С. Голубовича; видання наукових праць, збірок документів та матеріалів, присвячених історії національно-визвольних змагань початку XX століття в Україні, життю і діяльності видатних діячів УНР та ЗУНР, а також публікацію їхніх творів; організацію постійно діючих експозицій, виставок архівних документів, речових та фотоматеріалів, що ілюструють події національно-визвольних змагань українського народу, життя та діяльність видатних діячів УНР та ЗУНР, формування відповідних музейних зібрань; проведення у навчальних закладах, військових з'єднаннях і частинах тематичних заходів з метою популяризації державотворчої, політичної, військової та благодійної діяльності видатних діячів УНР та ЗУНР, виховання у молоді патріотизму і поваги до історичного минулого українського народу; карбування та введення в обіг у встановленому порядку ювілейних монет на відзнаку річниць від дня народження чільних діячів УНР та ЗУНР;
Крім цього Держкомтелерадіо доручено організувати цикли теле- і радіопередач, присвячених життю і діяльності видатних діячів УНР та ЗУНР, забезпечити широке висвітлення у ЗМІ заходів щодо увічнення пам'яті чільних діячів національно-визвольних змагань початку XX століття в Україні.