Голова Служби безпеки Олександр Турчинов заявляє, що в нього не має інформації про те, що екс-заступник голови СБУ Сацюк знаходиться за кордоном.

"У нас немає інформації, що він не в Україні. Він розшукується", - сказав Турчинов

"На жаль, нам дали доручення щодо доставки його на допит після того, як він уже десь три-чотири дні як зник. Я не можу сказати, що він закордоном. Ми його розшукуємо. У всякому разі, у нас немає відомостей, що він перетинав державний кордон", - зазначив Турчинов.

Він також висловив сподівання, що Сацюку "все ж таки розуму вистачить" прийти на допит "не через Інтернет і через своїх помічників, а дати покази, бо дуже багато питань до нього". "Це в його інтересах. Коли він далі буде переховуватися, я думаю, що де б він не був - в Україні або за її межами – ми його знайдемо", - зазначив голова СБУ.

Турчинов також повідомив, що Сацюк "розшукується по багатьох справах". "В питаннях отруєння йому не пред’являлось звинувачення, тому що ми не проводили додаткові допити, які необхідно зараз провести", - відзначив Турчинов.

Щодо справи про отруєння Ющенка, Турчинов сказав, що "вона вийшла на достатньо інтенсивний рівень досліджень". "Ми проводимо розслідування декількох випадків отруєння… вбивств шляхом отруєння людей", - сказав він і додав, що самою справою отруєння займається генпрокуратура, а СБУ за її дорученням проводить слідчі дії.

Щодо справ про вбивство людей шляхом отруєння, Турчинов зазначив, що розслідування цих справ може серйозно допомогти в розкритті справи отруєння Ющенка, "тому що інформація про те. Кому буде пред’явлено звинувачення, вона дасть багато ідей".

"Ми знаємо коло підозрюваних, в межах якого буде розслідуватись це питання. Крім того, ми розслідуємо декілька замахів, вдалих і невдалих, які також виконувались групою тих самих осіб. І коло навколо них замикається", - сказав Турчинов.

На уточнююче питання, на кого були скоєні замахи, Турчинов відповів: "Коли я скажу, на кого, це вже буде … найближчим часом я думаю, що коли буде проведене пізнання , коли ми проведемо затримання, після цього я зразу розкажу все".

Голова СБУ, який ще не склав депутатські повноваження, також пообіцяв подати заяву "найближчим часом", проте він ухилився від відповіді коли саме це станеться.

Українська правда