Президент України Віктор Ющенко зустрінеться сьогодні із студентами ЛНМУ ім. Данила Галицького, які вже шосту добу проводять пікетування Міністерства охорони здоров‘я з вимогою скасувати наказ №81 про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних закладів.
Про це повідомив заступник голови „Батьківського комітету” ЛНМУ ім. Данила Галицького Олександр Зімба.
За його словами, зустріч із Ющенком запланована на 11.00 год. поблизу резиденції президента.
Олександр Зімба зазначив, що міністр охорони здоров‘я Микола Поліщук не хоче йти на компроміс, запропонований президентом, „щоб наказ стосувався лише тих студентів, які поступлять в медичні навчальні заклади 1 вересня поточного року”.
Як уже повідомлялося, вчора, 25 квітня президент Ющенко зустрівся із студентами-медиками, які пікетують МОЗ з вимогою скасувати наказ №81.
Президент запропонував компроміс у вирішенні конфлікту між студентами-медиками та міністром охорони здоров‘я України Миколою Поліщуком.
Як повідомляло агентство, студенти ЛНМУ ім. Данила Галицького виступили проти наказу №81, який був затверджений МОЗ України 23 лютого 2005 року і вступає в дію 1 серпня 2005 року.
Цим наказом передбачено збільшення тривалості навчання в інтернатурі до 3 років та звуження переліку спеціальностей , які можна обрати.
11 квітня відбулась зустріч представників страйкового комітету з міністром МОЗ Миколою Поліщуком, на якій міністр відмовився задовольнити вимоги студентів.
Після цього студенти-медики відмовились від будь-яких переговорів, вимагаючи негайно скасувати наказ міністра.
У разі невиконання вимог студенти розпочнуть масове пікетування Міністерства охорони здоров’я, Кабміну та Адміністрації Президента з вимогою звільнення міністра охорони здоров‘я.
Студенти обіцяють у вівторок, 26 квітня, розпочати голодування в разі невиконання їх вимог.