Чим більше призерів у країні: в спортивних, економічних і політичних змаганнях - тим краще. Це означає, що країна достатньо конкурентна в тих або інших видах фізичного або політичного спорту.

Про це заявив політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи інформацію про те, що Філадельфійська фундація нагородить Президента України Віктора Ющенка медаллю Свободи і супроводжуючим її призом у 100 тис. доларів.

Зокрема Карасьов підкреслив: "Це медаль не стільки Віктору Ющенку, скільки українському суспільству, яке змогло відстояти право на демократичний вибір і продемонструвало своє бажання до свободи. Стихійне народне відчуття свободи і демократичних прав - це незалежна змінна величина щодо тих й інших політиків - ведучих, знаменитих і видатних. Це медаль країні, а не Президенту і йому треба це враховувати".

"Це винагорода спільна, а не індивідуальна. Головне Президенту не потрапляти на роздоріжжя розвитку між зовнішніми оцінками і внутрішніми, які можуть бути зовсім іншими, у тому числі і негативними", - сказав Карасьов.

Карасьов підкреслив: "У свій час Горбачов став жертвою ножиць між тріумфом на міжнародній арені й трагедією усередині своєї країни. Важливо отримуючи призи, нагороди, медалі, грамоти й інші види заохочення в західних і глобальних цивільних організаціях і фундаціях не забувати, що остаточну оцінку, остаточний вердикт тому або іншому політику дає свій народ. Основна винагорода ще попереду. Оскільки саме на виборах парламентських, президентських народ може видати "медаль", або відмовити в її видачі".

"Що стосується Нобелівської премії, то Ющенко цілком може її отримати. Не секрет, що Нобелівська премія давно вже політизується і часто присуджується не тільки з обліком, і навіть не стільки з урахуванням чисто професійних критеріїв, як з погляду політичних резонів, з урахуванням необхідності політичних заохочень і символічного закріплення тих або інших політиків, або країн у світовій громадській думці. В основі отримання премії стоїть не тільки академічний розрахунок, але і велика геополітика, тільки в м’якому варіанті", - підкреслив Карасьов.

Раніше повідомлялось, що українського Президента Віктора Ющенка буде нагороджено медаллю Свободи.

Дану винагороду було встановлено в 1988 році і присуджувалась приватній особі або організації за демонстрацію лідерства, прагнення до свободи совісті, за звільнення від утисків і позбавлень. Медаль присуджується Філадельфійською фундацією і супроводиться призом у розмірі 100 тис. доларів.

Ющенко відвідає Філадельфію 17 вересня, в день Конституції Америки, і отримає нагороду під час церемонії в національному конституційному центрі.

ForUm