Організатори світового конкурсу тупості вважають, що колишній президент України Леонід Кучма був номінований на звання найтупішої людини року як невдалий диктатор, проти якого відвернувся його власний народ, і не виключають майбутньої участі у ньому президента Віктора Ющенка.

На думку організатора цьогорічного конкурсу Роберта Ленса, Кучма є прикладом того, як розумна людина із великими досягненнями у минулому, здатна робити дурні вчинки.

“Такі люди, як Кучма, вони стають небезпечно дурними, оскільки не визнають власну тупість. Вони не визнають свої недоліки чи помилки. І це робить їхню дурість дуже небезпечною”, - відзначив він, повідомляє радіо "Свобода".

Ленс зазначає, що "підтримка Кучми почала зростати останнім часом, оскільки про наш конкурс довідалися багато людей в Росії та Україні".

"Кучма має отримати у нашому конкурсі більше голосів, ніж він би отримав на президентських виборах в Україні”, - сказав він.

Водночас організатор конкурсу застерігає, що і президент Ющенко може незабаром опинитися у ньому.

“Президент Ющенко, безперечно, дуже розумна людина, але розумні люди стають дурними тоді, коли перетворюються на релігію для самих себе. І це може статися із Помаранчевою революцією, яка для багатьох була майже як релігія", - сказав він.

Ленс радить Ющенку "завжди бути відкритим, гнучким і не припиняти вчитися. І головне – не сприймати себе надто серйозно”.

Як відомо, вручення третьої щорічної Всесвітньої премії за тупість відбудеться 22 липня.

У 2005 році в номінації найтупішої людини року, зокрема, борються Буш, праворадикальна письменниця Енн Култер, кандидат в президенти США Джон Керрі та Кучма.

Українська правда