Як інформує кореспондент «Вголосу», сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради встановив нові тарифи на проїзд у міських трамваях та тролейбусах.

Відтак, з 1 червня повний квиток у цьому виді транспорту коштуватиме на 50 копійок дорожче – 2 гривні, пільговий на 25 коп. – 1 грн.

Необхідність підвищення тарифів в.о. директора житлового господарства та інфраструктури Володимир Олійник аргументував тим, що ЛКП «Львівелектротранс» щороку отримує збитки на десятки мільйонів.

«За підсумками роботи 2012 року підприємство отримало 42,7 млн. грн. збитків. Завдяки заходам з оптимізації структури і іншим речам, пов’язаним з впорядкуванням роботи колективу, за 2013 рік збитки склали 22 млн. грн.», – наголосив Олійник.

Згодом він додав, що підняття тарифів не вирішить всіх проблем «Львівелектротрансу», оскільки компенсації, які надходять з державного бюджету, покривають лише 40% від потреби.

Згодом на запитання журналістів Олійник відповів, що з 2012 року, коли востаннє затверджували тарифи, вартість електроенергії фактично не змінилась.

Аби не відлякати пасажирів, які після підвищення ціни на проїзд у автобусах до 3 грн., масово пересіли на електротранспорт, в міській раді вирішили не змінювати ціни на місячні картки.

«Ми залишаємо вартість проїзду по картках на рівні 2012 року. Людина, яка щоденно користується електротранспортом, повинна розуміти, що їй не треба доплачувати 50 коп. і щомісяця додатково сплачувати 20 гривень», – наголосив перший заступник міського голови Олег Синютка.

Відтак, місячна проїзна карта як і раніше коштуватиме 70 грн., студентська – 35 грн.

Секретар міської ради Василь Павлюк наголосив, що підтримає рішення про підвищення тарифів, втім якщо громадськість протестуватиме, відкличе свій голос.

«Я членів виконкому підтримаю, але якщо почнуться якісь рухи громадських організацій щодо неправомірності підняття тарифу чи його розміру, я однозначно буду відкликати свій голос», – заявив Павлюк.

Нагадаємо, громадські слухання щодо зміни вартості проїзду в міському електротранспорті відбулись 7 травня. Втім ці слухання спричинили значно менший резонанс серед мешканців, аніж ті, які проводили щодо підвищення ціни на проїзд в автотранспорті.