Як повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури, зараз ЛКП розглядають зауваження мешканців, які надійшли за результатами слухань. «ЛКП оформляють відмову мешканців від тої чи іншої послуги, вираховують її вартість з тарифу», – зазначила начальник відділу економіки департаменту житлового господарства та інфраструктури Ольга Посипанко.

Нагадаємо, причиною проведення громадських слухань є новий розрахунок тарифів із залученням до витрат, пов’язаних з утриманням будинків, не тільки власників квартир будинку, але й орендарів.

«Змінюється сама методика нарахувань. Якщо раніше орендарі чи власники нежитлових приміщень сплачували експлуатаційні витрати, то тепер вони будуть сплачувати за ті ж послуги і за тою ж ціною, що і мешканці. Постанова Кабінету Міністрів врегулювала усіх: і мешканців і орендарів чи власників нежитлових приміщень», - зазначила Ольга Посипанко.

Тарифи (нормативні витрати, пов’язані з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій) розраховуються окремо за кожним будинком від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з типовим переліком послуг.

Також за результатами громадських слухань перелік послуг за кожним будинком може бути зменшено, за умови одержання у строк до 30 днів з дати проведення громадських слухань оформленого письмово рішення (протокол або відповідне звернення) власників квартир, власників нежитлових приміщень. У рішенні про зменшення переліку послуг необхідно зазначити, у який спосіб буде забезпечуватись надання цих послуг. У випадку належно оформлених документів щодо відмови від послуг, виконавець вносить зміни у розрахунок тарифу.

«Мешканці чи орендарі приміщень можуть відмовитися від певних послуг, що надають ЛКП. Слід розуміти, що є послуги, які не можуть бути виключені через технічні умови належної експлуатації житлового фонду. Зараз уже підготовлено проект рішення про зміну побудинкових тарифів. Зараз проект проходить погодження у відповідних службах. Планується, що рішення набере чинності з 1 червня цього року», - додає Ольга Посипанко.

Громадські слухання проводилися відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. № 529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Діючі тарифи, які встановлені рішенням виконкому від 26.11.2010р. № 1651, приведені у відповідність до вимог вказаної постанови лише в частині проведення громадських слухань на вимогу Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету, тобто, тарифи залишились на рівні попередньодіючих.