Таку пропозицію озвучив міський голова Микола Романюк на засіданні виконавчого комітету під час розгляду питання «Про дотримання підприємствами та підприємцями умов договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Луцьку щодо забезпечення оголошення зупинок громадського транспорту», інформує кореспондент Вголосу.

Начальник управління транспорту та зв’язку міської ради Анатолій Миронюк поінформував присутніх, що було проведено моніторинг роботи системи озвучування зупинок громадського транспорту у маршрутних таксі: «Зараз на 31-му міському маршруті задіяно 246 автобусів основного складу. У 102 машинах система оголошення зупинок працює, у 144 – проходить налагодження системи».

Водночас, чиновник повідомив, що виникає ряд проблем із встановлення системи озвучування. Переважно – це технічні питання, зокрема, функціонування підсилювачів, динаміків, електропроводки.

«Усі пам’ятають, як складно проходила робота з впровадженням системи GPS-моніторингу руху маршрутних таксі. Її вдалося повністю завершити. Нині близько 130 автобусів рухаються згідно графіка. Думаю, це хороший показник», - зауважив начальник управління транспорту та зв’язку

Міський голова Микола Романюк озвучив кожному перевізнику цифри щодо того, скільки автобусів у них ще не обладнані відповідними системами, та поцікавився причинами.

Перевізники зауважували, що є проблеми з підприємством «Візор», яке не може налагодити нормальну роботу системи. Члени виконкому хотіли заслухати й думку представників «Візора», однак, останні не з’явилися на засідання.

Міський голова запропонував на наступному засіданні виконавчого комітету заслухати інформацію про виконання підприємством «Візор» умов договору з міською радою. Також Микола Романюк закликав усіх разом докласти зусиль, аби запрацювала система озвучування зупинок громадського транспорту. Він запропонував, аби з 15 грудня у всіх маршрутних таксі така система працювала.

Мер Луцька повідомив, що ведеться робота з облдержадміністрацією щодо обмеження руху приміських автобусів вулицями Луцька. За його словами, ці автобуси не лише відбирають пасажирів у міських перевізників, але й забруднюють навколишнє середовище. Тому на першому засіданні виконавчого комітету наступного місяця начальник управління транспорту та зв’язку міської ради Анатолій Миронюк має поінформувати присутніх про рух містом приміських маршрутних таксі.