У Вінниці тисячі прихильників Православної церкви Московського патріархату приєдналися до хресної ходи “Торжество православ’я”.

Про це повідомив місцевий портал Veza.

Зазначається, що однією з цілей даного заходу є спроба відреагувати на розповсюдження небезпечного коронавірусу у світі, оскільки це є “традиційна реакція церкви на спалахи хвороб, посухи, природні катаклізми, епідемії”.

Місцем збору вірян став Воскресенський храм на Хмельницькому шосе, люди почали збиратися заздалегідь, що призвело до міні колапсу в громадському транспорті.

Ходу супроводжували правоохоронці, оскільки учасники дійства хотіли пройтися проїжджою частиною на вулиці Соборній.

Священники провели службу у Спасо-Преображенського соборі.

Варто зауважити, що вхід до храму був обгороджений металевими конструкціями, швидше за все це було зроблено для того, аби уникнути конфлікту між вірянами.

Пізніше учасники ходи розмістилися на площі Шевченка з іконами, де  митрополит УПЦ МП Варсонофієм провів молебень.

Проте хода не пройшла без ексцесів.

Зокрема на розі вулиць Соборної та Гоголя виникла досить символічна ситуація: “швидка” була змушена змінити напрям руху через те, що віряни перекрили дорогу та не реагували на спроби водія “розігнати” ходу клаксоном та сиреною.

Варто зазначити, що попри карантин у місті, віряни не одягали медичні маски на обличчя.

Пізніше на площі з’явилися люди, які тримами плакати з написами “Вінниччина за блаженнішого Онуфрія” та “Наша церква – УПЦ”.

Як писав “Вголос”,у всьому винні лікарі: син зараженої коронавірусом жінки зробив несподівану заяву.