Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко, інформує кореспондент «Вголосу».

Вона розповіла, що 28 травня Міністерство юстиції видало наказ «Про заходи щодо державної реєстрації земель сільськогосподарського призначення». Цей документ отримав неофіційну назву «наказ про екстериторіальність».

Згідно з цим документом, керівник обласної реєстраційної служби, знаючи специфіку своїх районів, зможе  в ручному режимі розподіляти потік людей на реєстрації в той чи інший район.

«Якщо земельна ділянка в Самбірському районі, до моменту прийняття наказу, документи до реєстраційної служби можна було подати лише в цей район, тепер можна буде подавати і в інший. Це вже самостійно визначає керівник, бо він знає де є перенавантаження, а де є більше вільних реєстраторів», – розповіла Ганна Онищенко.

Таким чином у Мін’юсті сподіваються зменшити черги.  Втім новий принцип реєстрації діятиме лише в мажах однієї області.

«Стосовно Львівської області, цей наказ буде готовий до кінця цього тижня. Думаю, з наступного тижня можна буде подавати документи в інші райони»,  – зазначила голова реєстраційної служби України.

За словами Онищенко, від початку року на Львівщині зареєстрували понад 19,5 тис. договорів оренди. За швидкістю реєстрації Львівщина входить до першої п’ятірки, втім це пов’язано з її не аграрним статусом.