Переговори з Міжнародним валютним фондом йдуть по плану.

Про це заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова в інтерв’ю Радіо Свобода.

Вона зазначила, що це вже третя програма, над якою міністр теж особисто веде перемовини.

«Можу вам сказати, що найшвидше, коли нам вдавалося домовитися від початку ініціювання програми до моменту отримання staff level agreement – це було кілька місяців. І кожен раз одні й ті ж самі експерти писали, що «ай-ай-ай, місія поїхала, не домовилися», – розповіла Маркарова.

Вона наголосила, що два тижні замало для того, щоб домовитися про фінансування. За її словами, перемовини мають свою динаміку. Наразі між українською владою та місією МВФ тривають дискусії та обговорюються проєкти документів.

«Сподіваюся, найближчим часом ми ці дискусії фіналізуємо. Однак ми точно не випадаємо з нормального графіку», – заявила міністр.

Маркарова також анонсувала, що Україна планує візит урядової делегації на річні збори Міжнародного валютного фонду в середині жовтня.

«Там заодно продовжимо перемовини, але ще раз – ці перемовини тривають сьогодні, завтра. Для цього не потрібно бути фізично в одному місці», – наголосила посадовець.

Як писав "Вголос", місія Міжнародного валютного фонду, яка прибула до України у другій половині вересня, за час свого візиту мала 37 зустрічей з представниками Національного банку України, дев’ять з яких були з керівництвом регулятора.