Як зазначається у зверненні начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського, не варто забувати про основні правила безпеки на воді, «дотримання яких стане запорукою збереження Вашого життя та здоров’я».

Рятувальники нагадують, що купаючись, не варто запливати за огороджувальні буї, залізати на технічні та попереджувальні знаки та інші предмети. Аби уникнути травматизму не варто триматись подалі від веслових човнів, а також не стрибати у воду із плавзасобів, не пристосованих для цього споруд і в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми.

Заборонено використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням, а також подавати обманні сигнали тривоги.

Окрім цього, медики не рекомендують пірнати у холодну воду після довгого перебування на сонці, адже це може призвести до несподіваної реакції організму, внаслідок різкої зміни температури.

Рятувальники також закликають не купатися в нетверезому стані, оскільки це є однією головних причин летальних випадків.

Також не варто залишати дітей без нагляду, а навпаки слідкувати за безпекою їх ігор. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом тих, хто купається.

Окрім цього рятувальники наголошують, що власники місць відпочинку, за якими закріплена територія, повинні створити сезонні відомчі рятувальні пости та організувати постійне чергування рятувальників, аби попереджати нещасні випадки і надавати допомогу тим, хто потрапив у біду на воді.

Рятувальники наголошують, що необхідно уникати купання в затоплених кар'єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не мають обладнаних рятувальних постів, не визначені місцевою держадміністрацією як місця масового відпочинку населення біля води.