Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, тютюнові вироби зросли в ціні від 5 до 9%. Пачка цигарок з фільтром вітчизняних марок подорожчала на 5%, цигарки без фільтру – на 8%, з фільтром преміум-класу – на 9%.

У гривневому еквіваленті найбільше подорожчала пачка цигарок преміум-класу – на 2,8 грн, її середня вартість становить майже 35 грн. Цигарки вітчизняних марок подорожчали менш всього – на 1,2 грн і коштують в середньому 24,8 грн.

Як підкреслив Олексій Дорошенко, зараз відбувається конкурентна війна між великими виробниками цигарок. «Це викликано, в першу чергу, скороченням споживання, котре прискориться у разі прийняття народними депутатами антитютюнового законодавства. Тому вже через місяць можна буде говорити про тенденції на цьому ринку», – написав Дорошенко.

Алкоголь, зі свого боку, подорожчав у межах 0,6% – 4%. Вітчизняне столове вино ємністю 0,75 л зросло за перші 4 місяці на 90 коп або на 1,5%. Його середня ціна становить майже 60 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 60 коп або 4% і коштує 14,2 грн. Українська горілка 0,5 л додала 50 коп і має середній цінник 81,8 грн.

 

«Вголос»