Про це повідомив прокурор Львівської області Олег Василенко під час оперативна наради сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Олег Василенко зазначив, що за прокурорського вручання в поточному році вдалося зменшити заборгованість землевласників і землекористувачів по оплаті за землю більш, ніж на 23 млн. грн.

Також прокурори посилили нагляд за законністю актів органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади із земельних питань. Зокрема з початку року за участі прокурорів оскаржили та опротестували у судах більше 300 рішень щодо захисту інтересів громадян і держави сфері земельних відносин. В результаті таких дій вдалося попередити вибуття із державної комунальної власності близько 400 га землі.

Крім того, з початку року прокурори у земельній сфері порушили 13 кримінальних справ, притягнули до відповідальності 96 службових осіб, з них – 31 посадовця органів державного контролю.

За прокурорського втручання до бюджету вдалося повернути близько 1,5 млн. грн.

Олег Василенко наголосив, що незаконних рішень у сфері земельних правовідносин залишається надто багато, тому галузевий підрозділ повинен «активно впливати на ці процеси».