Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міської ради Юрій Голець, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, це дуже сумна статистика, адже причина всіх летальних випадків пов’язана з недбалим ставленням мешканців будинків до правил безпеки поводження з газовими приладами.

«Усього за півтора місяця сталося 14 випадків отруєння чадним газом, у результаті яких постраждало 20 осіб, шестеро з яких діти. Загинуло четверо. Основна причина загибелі людей – власна неуважність до елементарних правил поводження з газовими приладами», – наголосив Юрій Голець і додав, що під час перевірки димоходів у будинках, де трапилися летальні випадки, жодних проблем з вентиляцією не було.

«Кілька років тому у Львові стояло питання аварійності димоходів. Тепер цієї проблеми немає», – запевнив фахівець.

Юрій Голець також додав, що найчастіше отруєння чадним газом настає в закритих приміщеннях, де немає нормальної вентиляції.

«Люди роблять дорогі ремонти, встановлюють броньовані двері, євровікна і при цьому не замислюються, що самі собі готують «душогубку». Здебільшого громадяни не встановлюють на вікнах повітрофільтри і взагалі не провітрюють приміщення», – підкреслив начальник управління житлового господарства і нагадав, що чадний газ не має запаху й кольору.

Своєю чергою, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради Віктор Іваніцький порівняв статистику отруєнь чадним газом з попередніми роками.

«Якщо 2012 року у Львові було зафіксовано 72 випадки отруєння чадним газом, то 2013-го – 42, 2014-го – 45. Через це ми звертаємося до львів’ян з проханням дотримуватися правил безпеки користування газовими приладами», – зазначив чиновник.

Окрім цього, Віктор Іваніцький закликав мешканців Львова в обов’язковому порядку надавати доступ працівникам газової служби під час проведення ними планово-технічного обслуговування, а працівникам ЖЕКів під час перевірки димоходів у квартирах.

Як писав «Вголос», 1 лютого на вул. Архипенка в триповерховому житловому будинку отруїлися чадним газом 4 особи, з яких двоє дітей.