Про це інформує ВООЗ.

«За період з початку щотижневого моніторингу (тиждень 40/ 2013) було зареєстровано 3888 позитивних на грип зразків, виділених з дозорних і недозорних джерел: 3546 – вірус грипу А і 342 – вірус грипу В. З субтипованих вірусів грипу типу А (всього 2466) 1199 визначені як A(H1N1)pdm09 та 1267 – як A(H3N2)», – йдеться в інформації.

Нагадаємо, найчастіше українці помирають від «свинячого» грипу та «Вісконсіна».

Як повідомлялось раніше, за даними ВООЗ, найкращим захистом від грипу визнано вакцинацію. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

У цьому році на території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

Джерело: УНН